<

بلیط هواپیما ارزان به

بلیط هواپیما ارزان

بلیط هواپیما به , خرید بلیط هواپیما ، بلیط هواپیما ارزان ، بلیط ، بلیط به ، هواپیما ، هواپیما به ، خرید بلیط ، خرید بلیط از ، بلیط هواپیما از ، بلیط تهران ، بلیط هواپیما تهران ، بلیط هواپیما به تهران ، بلیط هواپیما از تهران به ، تهران ، مشهد ، شیراز ، اهواز ، اردبیل ، بلیط ، بلیط به ، هواپیما ، هواپیما به ، خرید بلیط ، خرید بلیط از ، بلیط هواپیما از ، بلیط تهران ، بلیط هواپیما ، بلیط هواپیما به تهران ،

بلیط هواپیما برای 2 جاذبه محبوب ایران , آرتا پرواز

 20جاذبه دیدنی محبوب ایران

 

1. پرسپولیس


پرسپولیس (تخت جمشید) که زمانی پایتخت اولین امپراطوری و مکان تولد تمدن ایران بوده است یکی از مهمترین جاذبه‌های ایران می‌باشد. در حقیقت اگر قدم بر عرصه جایگاه پادشاهان باستانی ایران نگذارید، انگار که ایران را ندیده‌اید.

 

بلیط هواپیما تهران به شیراز

2. دره ستارگان
طبیعت بکر و دست نخورده قشم دنیایی از عجایب دارد ولی اگر فقط یک جاذبه داشته باشد که نباید دیدنش را از دست داد، آنجا دره ستارگان است. خاک و ماسه سنگ، دنیای دیگری را تشکیل می دهند که با کمی ابتکار می‌توانید حیوانات، صورت و دست‌هایی را در میان دیگر اشکال این سنگ‌ها ببینید.

بلیط هواپیما تهران قشم

3. چغازنبيل
یکی از سه آثار ملی ایرانی که به ثبت یونسکو رسیده است چغازنبيل می‌باشد که متعلق به قرن سیزدهم قبل از میلاد مسیح و در زیگورات استان خوزستان قرار دارد. آجرهای پخته شده با کتیبه‌هایی به خط میخی در لایه‌های این بنا قرار گرفته‌اند.

بلیط هواپیما تهران اهواز

4. قلعه بابک آذربایجان
برای رسیدن به قلعه بابک کمی ورزشگری و نترس بودن لازم است. این قلعه زمانی دژ سردار ایرانی بابک خرمدین در زمان جنگ علیه خلافت عباسی بوده است که با غارهای عمیقی محصور شده و در ارتفاع 2300 تا 2600 متری قرار گرفته است. کسانی که قدرت کافی برای کوهپیمایی ندارند و یا ترس از ارتفاع دارند، می‌توانند این شاهکار را از دور ببینند و تحسین کنند.

بلیط هواپیما تهران تبریز

5. مسجد نصیرالملک شیراز
قدم گداشتن به داخل نصیرالملک همانند وارد شدن به داخل لوله اشکال نما می‌باشد. این مسجد به علت داشتن کاشی‌های صورتی رنگ به مسجد صورتی نیز معروف می‌باشد. با کشف این مکان عاشق زیباترین مسجد ایران خواهید شد.

بلیط هواپیما تهران شیراز

6. تالاب انزلی
این تالاب در قسمت شمالی بندر انزلی قرار گرفته است. قایق سواری بر روی این تالاب یکی از کارهایی است که می‌بایست انجام داد تا شاهد خانه‌های ساخته شده بر روی چوب، انواع گونه‌های پرندگان و البته نیلوفرهای آبی که در اینجا شکوفا می‌شوند، باشید.

بلیط هواپیما تهران رشت

7. جاده چالوس
در سفر به شمال حتما جاده معروف چالوس را انتخاب کنید. قدم بر جاده‌های مارپیچ کوهستانی، تونل‌هایی که در دل سنگ‌ها کنده شده‌اند و چشمه‌های طبیعی و پیکره‌های آبی بگذارید که این جاده را به یکی از خوش‌منظره‌ترین جاده ایران تبدیل کرده‌اند.

بلیط هواپیما تهران ساری

8. میدان نقش جهان
میدان نقش جهان اصفهان که زمانی زمین بازی چوگان سلطنتی بوده است، عمارت علی قاپو، مسجد امام، مسجد شیخ لطف الله و بازار باعظمتی را درون خود جای داده است. برای دیدن همه این مکان‌ها به یک روز

کامل نیاز خواهید داشت.

 

بلیط هواپیما تهران اصفهان

9. سازه های آبی تاریخی شوشتر
شاهکار مهندسی سازه‌های آبی تاریخی شوشتر، یک سیستم قدیمی آبیاری مربوط به قرن پنجم قبل از میلاد مسیح است که قطعا شما را هیجان‌زده خواهد کرد. قبل از کشف جزئیات عملکرد این سیستم و گونه‌های فراوان پرندگانی که در اینجا زندگی می‌کنند، از تپه پشتی آن بالا بروید تا از نمای بالای آن شگفت‌زده شوید.

بلیط هواپیما تهران به

10. پل‌های اصفهان
چه سی و سه پل، پل خاجو و یا یکی از نه پل دیگر باشد، قدم زدن در طول معماری شگفت‌انگیز این پل‌های اصفهان که بر روی رودخانه زاینده رود قرار دارند یکی از واجبات است

 

11. خانه‌های تاریخی کاشان
سقف‌های عالی، نقاشی‌های باشکوه و حیاط‌های بزرگ که با درختان انار پر شده‌اند، چیزهایی هستند که در هر یک از خانه‌های تاریخی نفس‌گیر شهر بیابانی کاشان خواهید دید. بهترین زمان برای دیدن این شهر فصل بهار قبل از اینکه هوا خیلی گرم شود و زمانیست که می‌توانید شاهد مراسم گلاب‌گیری باشید.

بلیط هواپیما تهران اصفهان

12. آرامگاه و خانقاه شیخ صفی الدین
این آرامگاه مقبره رهبر عرفانی صوفی،‌ شیخ صفی الدین می باشد که در شهر اردبیل واقع شده است. فضاهای مختلفی نظیر کتابخانه، مسجد، مدرسه و مقبره این مجموعه را تشکیل داده‌اند و معماری آن با اصول عرفانی طوسی مطابقت دارد.

بلیط هواپیما تهران اردبیل

13. برج‌های کبوتر
درحالیکه مردم، مخصوصا ساکنین شهر کبوترها را مایه عذاب می‌دانند، در ایران از 5 قرن پیش موجوداتی بسیار با ارزش به خاطر فضولاتشان می‌باشند. هر کدام از این برج‌ها که به عنوان خانه‌ای برای کبوتران ساخته شده اند 14 هزار کبوتر را در خود جای می‌دهند و از آنجا فضولاتشان به عنوان کود جمع آوردی می‌گردند.

بلیط هواپیما تهران به

14. چکچک
چکچک یک معبد زرتشتی است که در خارج یزد واقع شده. این معبد یکی از مکان‌های زیارتی مهم ایران می‌باشد که هرساله زرتشتیان بسیاری از آن بازدید می‌کنند. به محض اینکه از مکان‌های مشابهی در یزد بازدید کنید متوجه خواهید شد که این معبد بینش بیشتری از این مذهب را به شما می‌دهد.

بلیط هواپیما تهران به یزد

15. قلعه رودخان
این قلعه نظامی در زمان ساسانیان ابتدا بر روی دو پایه ساخته و چند قرن بعد بازسازی شد. این قعله به قلعه هزار قدم نیز معروف است چراکه تعداد زیادی پله برای رسیدن به بالای آن وجود دارد که قطعا پیمودن آنها ارزشش را دارد.

بلیط هواپیما تهران به ‬‎

16. غار کتله خور
گفته می‌شود که شکل این غار که کمتر از یک قرن از کشفش می‌گذرد مربوط به دوران ژوراسیک است. غار کتله خور در بیرون از شهر زنجان قرار دارد و به نظر می‌رسد که بازدیدکنندگان کمتری از غار علی صدر را به خود اختصاص می‌دهد. همچنین گمان می‌رود این دو غار به هم متصلند.

بلیط هواپیما مشهد زنجان

 

17. حافظیه
اگر قرار باشد که به دیدن یک شاعر ایرانی بروید، آن شاعر می‌بایست حافظ باشد. عصرها افراد محلی و گردشگران در اطراف باغ و مقبره قدم می‌زنند و به پاس احترام چند بیتی از اشعارش را می‌خوانند. در اینجا حتی می توانید فال حافظ بگیرید تا از بخت و اقبال خود با خبر شوید.

بلیط هواپیما تهران به شیراز

18. جزیره هرمز
هرمز با وجود کوچکی‌اش حاشیه با آرامش و طبیعتی رویایی دارد. سایه‌های زمین قرمز، زرد و نارنجی رنگ که به زیبایی با رنگ آبی خلیج فارس متضاد است. این جزیره، رویایی برای علاقمندان به طبیعت و زمین شناسان می‌باشد و همچنین خانه آهوها و دیگر گونه‌های حیوانیست.

بلیط هواپیما تهران به

19. کویر لوت
اولین سایت طبیعی عضو یونسکو در ایران و محبوب‌ترین نقطه روی کره زمین به مدت هفت سال کویر بی‌نظیر لوت است که آرامشی غیر معمول دارد. رگه‌های شن و ماسه که یاردانگ نامیده می‌شوند به طور مداوم در حال تغییر شکل هستند، پس اگر در زمان دیگری از مکان قبلی بازدید کردید ممکن است کاملا متفاوت باشد.

بلیط هواپیما تهران یزد

20. بیستون و طاق بستان
بیستون و طاق بستان دو مکان تاریخی در نزدیکی یکدیگر هستند که در استان کرمانشاه واقع شده‌اند. سنگ‌نگاری‌ها و مجسمه هرکول بقایای جذاب بیستون می‌باشند. غار شکارچیان که در بالای مجسمه هرکول قرار دارد مربوط به دوران ماقبل تاریخ است و گفته می‌شود چهل هزار سال پیش مسکونی بوده. سنگ نگاری‌های زیر طاق ورودی طاق بستان قابل توجه ترین تصاویر می‌باشند که مربوط به آخرین پادشاه ساسانیان، اهورا مزدا و آناهیتاست.

بلیط هواپیما تهران کرمانشاه

 

موارد مرتبط

آرتا پرواز: خرید بلیط هواپیما چارتر و سیستمی ارزان

آرتا پرواز: خرید بلیط هواپیما چارتر و سیستمی ارزان

بلیط ، بلیط هواپیما ، بلیط هواپیما به ، بلیط هواپیما به مشهد ، بلیط هواپیما به شیراز ، بلیط هواپیما به اصفهان ، بلیط هواپیما به کرمان ، بلیط هواپیما به یاسوج ، بلیط هواپیما به گرگان ، بلیط هواپیما به ایلام

ادامه مطلب
گلوی شیطان واقع در آبشار ایگوآسا یکی از هفت عجایب طبیعی جدید دنیا

گلوی شیطان واقع در آبشار ایگوآسا یکی از هفت عجایب طبیعی جدید دنیا

آبشار ایگوآسا با گستره ای در حدود سه برابر آبشار نیاگارا، یکی از مهیج ترین و زیباترین جاذبه گردشگری است. آبشار ایگوآسا در ناحیه گلوی شیطان با زیباترین و چشم نوازترین منظره طبیعت، آغازگر سقوط زیبای آب به پایین آبشار است.

ادامه مطلب
خرید بلیط هواپیما و سفر های هوایی، پر دردسر یا آسان؟

خرید بلیط هواپیما و سفر های هوایی، پر دردسر یا آسان؟

هنگامی که صحبت از سفر به میان می آید خرید بلیط هواپیما و استفاده از سفر های هوایی اولین گزینه ای است که در ذهن افراد نقش می بندد. خرید بلیط هواپیما و سفرهای هوایی اگر چه در ظاهر بسیار آسان هستند و مزیت های فراوانی دارند اما به واقع یکی از پر دردسر ترین و در برخی مواقع مشکل ساز ترین نوع مسافرت به حساب می آیند.

ادامه مطلب
بلیط هواپیما تهران ، آرتا پرواز

بلیط هواپیما تهران ، آرتا پرواز

پایتخت سیاسی و اقتصادی ایران ، پرجمعیت ترین شهر ایران و مرکز استان تهران میباشد . دارای آب هوای اقلیم نیمه خشک است .سومین کلان شهر پرجمعیت خاورمیانه میباشد

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر