بلیط هواپیما

بلیط ارزان هواپیما

بلیط هواپیما , بلیط هواپیما داخلی , بلیط هواپیما خارجی , خرید بلیط هواپیما , بلیط اردبیل , بلیط تهران , بلیط شیراز

بلیط هواپیما برای 20 جاذبه محبوب ایران , آرتا پرواز

 20جاذبه دیدنی محبوب ایران

 

1. پرسپولیس


پرسپولیس (تخت جمشید) که زمانی پایتخت اولین امپراطوری و مکان تولد تمدن ایران بوده است یکی از مهمترین جاذبه‌های ایران می‌باشد. در حقیقت اگر قدم بر عرصه جایگاه پادشاهان باستانی ایران نگذارید، انگار که ایران را ندیده‌اید.

 

هواپیما بلیط

2. دره ستارگان
طبیعت بکر و دست نخورده قشم دنیایی از عجایب دارد ولی اگر فقط یک جاذبه داشته باشد که نباید دیدنش را از دست داد، آنجا دره ستارگان است. خاک و ماسه سنگ، دنیای دیگری را تشکیل می دهند که با کمی ابتکار می‌توانید حیوانات، صورت و دست‌هایی را در میان دیگر اشکال این سنگ‌ها ببینید.

هواپیما بلیط

3. چغازنبيل
یکی از سه آثار ملی ایرانی که به ثبت یونسکو رسیده است چغازنبيل می‌باشد که متعلق به قرن سیزدهم قبل از میلاد مسیح و در زیگورات استان خوزستان قرار دارد. آجرهای پخته شده با کتیبه‌هایی به خط میخی در لایه‌های این بنا قرار گرفته‌اند.

هواپیما بلیط

4. قلعه بابک آذربایجان
برای رسیدن به قلعه بابک کمی ورزشگری و نترس بودن لازم است. این قلعه زمانی دژ سردار ایرانی بابک خرمدین در زمان جنگ علیه خلافت عباسی بوده است که با غارهای عمیقی محصور شده و در ارتفاع 2300 تا 2600 متری قرار گرفته است. کسانی که قدرت کافی برای کوهپیمایی ندارند و یا ترس از ارتفاع دارند، می‌توانند این شاهکار را از دور ببینند و تحسین کنند.

هواپیما بلیط

5. مسجد نصیرالملک شیراز
قدم گداشتن به داخل نصیرالملک همانند وارد شدن به داخل لوله اشکال نما می‌باشد. این مسجد به علت داشتن کاشی‌های صورتی رنگ به مسجد صورتی نیز معروف می‌باشد. با کشف این مکان عاشق زیباترین مسجد ایران خواهید شد.

بلیط هواپیما تهران شیراز

6. تالاب انزلی
این تالاب در قسمت شمالی بندر انزلی قرار گرفته است. قایق سواری بر روی این تالاب یکی از کارهایی است که می‌بایست انجام داد تا شاهد خانه‌های ساخته شده بر روی چوب، انواع گونه‌های پرندگان و البته نیلوفرهای آبی که در اینجا شکوفا می‌شوند، باشید.

هواپیما بلیط

7. جاده چالوس
در سفر به شمال حتما جاده معروف چالوس را انتخاب کنید. قدم بر جاده‌های مارپیچ کوهستانی، تونل‌هایی که در دل سنگ‌ها کنده شده‌اند و چشمه‌های طبیعی و پیکره‌های آبی بگذارید که این جاده را به یکی از خوش‌منظره‌ترین جاده ایران تبدیل کرده‌اند.

هواپیما بلیط

8. میدان نقش جهان
میدان نقش جهان اصفهان که زمانی زمین بازی چوگان سلطنتی بوده است، عمارت علی قاپو، مسجد امام، مسجد شیخ لطف الله و بازار باعظمتی را درون خود جای داده است. برای دیدن همه این مکان‌ها به یک روز

کامل نیاز خواهید داشت.

 

هواپیما بلیط

9. سازه های آبی تاریخی شوشتر
شاهکار مهندسی سازه‌های آبی تاریخی شوشتر، یک سیستم قدیمی آبیاری مربوط به قرن پنجم قبل از میلاد مسیح است که قطعا شما را هیجان‌زده خواهد کرد. قبل از کشف جزئیات عملکرد این سیستم و گونه‌های فراوان پرندگانی که در اینجا زندگی می‌کنند، از تپه پشتی آن بالا بروید تا از نمای بالای آن شگفت‌زده شوید.

هواپیما بلیط

10. پل‌های اصفهان
چه سی و سه پل، پل خاجو و یا یکی از نه پل دیگر باشد، قدم زدن در طول معماری شگفت‌انگیز این پل‌های اصفهان که بر روی رودخانه زاینده رود قرار دارند یکی از واجبات است

 

11. خانه‌های تاریخی کاشان
سقف‌های عالی، نقاشی‌های باشکوه و حیاط‌های بزرگ که با درختان انار پر شده‌اند، چیزهایی هستند که در هر یک از خانه‌های تاریخی نفس‌گیر شهر بیابانی کاشان خواهید دید. بهترین زمان برای دیدن این شهر فصل بهار قبل از اینکه هوا خیلی گرم شود و زمانیست که می‌توانید شاهد مراسم گلاب‌گیری باشید.

 

12. آرامگاه و خانقاه شیخ صفی الدین
این آرامگاه مقبره رهبر عرفانی صوفی،‌ شیخ صفی الدین می باشد که در شهر اردبیل واقع شده است. فضاهای مختلفی نظیر کتابخانه، مسجد، مدرسه و مقبره این مجموعه را تشکیل داده‌اند و معماری آن با اصول عرفانی طوسی مطابقت دارد.

هواپیما بلیط

13. برج‌های کبوتر
درحالیکه مردم، مخصوصا ساکنین شهر کبوترها را مایه عذاب می‌دانند، در ایران از 5 قرن پیش موجوداتی بسیار با ارزش به خاطر فضولاتشان می‌باشند. هر کدام از این برج‌ها که به عنوان خانه‌ای برای کبوتران ساخته شده اند 14 هزار کبوتر را در خود جای می‌دهند و از آنجا فضولاتشان به عنوان کود جمع آوردی می‌گردند.

هواپیما بلیط

14. چکچک
چکچک یک معبد زرتشتی است که در خارج یزد واقع شده. این معبد یکی از مکان‌های زیارتی مهم ایران می‌باشد که هرساله زرتشتیان بسیاری از آن بازدید می‌کنند. به محض اینکه از مکان‌های مشابهی در یزد بازدید کنید متوجه خواهید شد که این معبد بینش بیشتری از این مذهب را به شما می‌دهد.

هواپیما بلیط

15. قلعه رودخان
این قلعه نظامی در زمان ساسانیان ابتدا بر روی دو پایه ساخته و چند قرن بعد بازسازی شد. این قعله به قلعه هزار قدم نیز معروف است چراکه تعداد زیادی پله برای رسیدن به بالای آن وجود دارد که قطعا پیمودن آنها ارزشش را دارد.

هواپیما بلیط

16. غار کتله خور
گفته می‌شود که شکل این غار که کمتر از یک قرن از کشفش می‌گذرد مربوط به دوران ژوراسیک است. غار کتله خور در بیرون از شهر زنجان قرار دارد و به نظر می‌رسد که بازدیدکنندگان کمتری از غار علی صدر را به خود اختصاص می‌دهد. همچنین گمان می‌رود این دو غار به هم متصلند.

هواپیما بلیط

 

17. حافظیه
اگر قرار باشد که به دیدن یک شاعر ایرانی بروید، آن شاعر می‌بایست حافظ باشد. عصرها افراد محلی و گردشگران در اطراف باغ و مقبره قدم می‌زنند و به پاس احترام چند بیتی از اشعارش را می‌خوانند. در اینجا حتی می توانید فال حافظ بگیرید تا از بخت و اقبال خود با خبر شوید.

هواپیما بلیط

18. جزیره هرمز
هرمز با وجود کوچکی‌اش حاشیه با آرامش و طبیعتی رویایی دارد. سایه‌های زمین قرمز، زرد و نارنجی رنگ که به زیبایی با رنگ آبی خلیج فارس متضاد است. این جزیره، رویایی برای علاقمندان به طبیعت و زمین شناسان می‌باشد و همچنین خانه آهوها و دیگر گونه‌های حیوانیست.

هواپیما بلیط

19. کویر لوت
اولین سایت طبیعی عضو یونسکو در ایران و محبوب‌ترین نقطه روی کره زمین به مدت هفت سال کویر بی‌نظیر لوت است که آرامشی غیر معمول دارد. رگه‌های شن و ماسه که یاردانگ نامیده می‌شوند به طور مداوم در حال تغییر شکل هستند، پس اگر در زمان دیگری از مکان قبلی بازدید کردید ممکن است کاملا متفاوت باشد.

هواپیما بلیط

20. بیستون و طاق بستان
بیستون و طاق بستان دو مکان تاریخی در نزدیکی یکدیگر هستند که در استان کرمانشاه واقع شده‌اند. سنگ‌نگاری‌ها و مجسمه هرکول بقایای جذاب بیستون می‌باشند. غار شکارچیان که در بالای مجسمه هرکول قرار دارد مربوط به دوران ماقبل تاریخ است و گفته می‌شود چهل هزار سال پیش مسکونی بوده. سنگ نگاری‌های زیر طاق ورودی طاق بستان قابل توجه ترین تصاویر می‌باشند که مربوط به آخرین پادشاه ساسانیان، اهورا مزدا و آناهیتاست.

هواپیما بلیط

 

موارد مرتبط

بلیط هواپیما قزاقستان , سفری پر ماجرا و ماندگار به قزاقستان

بلیط هواپیما قزاقستان , سفری پر ماجرا و ماندگار به قزاقستان

بلیط هواپیما قزاقستان و تور قزاقستان یکی از سفرهای پرماجرا و جالب در طول زندگی شما خواهد بود. سفر به کشور باستانی و تاریخی با گذشته های پرفراز و نشیب، از حمله مغولها و دوران حاکمیت مغولها تا حکومت تزاری شوروی سابق و ....

ادامه مطلب
6 دلیل برای خرید بلیط هواپیما و سفر به داکار در تابستان امسال

6 دلیل برای خرید بلیط هواپیما و سفر به داکار در تابستان امسال

خرید بلیط هواپیما برای داکار ، بهترین روش سفر به این شهر می باشد. با شنیدن کلمه داکار، چه چیزی به ذهن شما خطور می کند؟ هنر؟ موسیقی؟ غذا؟ بله، درست است. همه این نکات در کنار خصوصیات منحصر به فرد مربوط به این شهر آفتابی در غرب آفریقا می باشد.

ادامه مطلب
خرید بلیط هواپیما با شرایط مناسب

خرید بلیط هواپیما با شرایط مناسب

خرید بلیط هواپیما به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های سفر و در واقع قسمت مهمی از آغاز سفر شناخته می شود. زیرا با تهیه بلیط هواپیما که قیمت مناسب و شرایط مطلوبی دارد سفری هیجان انگیز آغاز خواهد شد و لذت سفر نیز دو چندان تجربه می شود.

ادامه مطلب
خرید ارزان ترین بلیط هواپیما برای سفر به کانادا

خرید ارزان ترین بلیط هواپیما برای سفر به کانادا

خرید ارزان ترین بلیط هواپیما با کمترین نرخ موجود یکی از عوامل مهمی است که برای بسیاری از مسافران جالب می باشد. در واقع تهیه یک بلیط ارزان که دارای ویژگی های مناسب برای یک سفر ایده آل باشد از گزینه هایی است که همواره مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر