بلیط هواپیما

بلیط , هواپیما

بلیط هواپیما , بلیط هواپیما داخلی , بلیط هواپیما خارجی , بلیط اتوبوس , بلیط هواپیما تهران بلیط , هواپیما شیراز , بلیط هواپیما اصفهان , بلیط هواپیما اهواز fgdx i,h\dlh, بلیط هواپیما کرمان , بلیط هواپیما مشهد , بلیط هواپیما سنندج , بلیط هواپیما استانبول , بلیط هواپیما چارتر

اطلاعات کلی در مورد زمان حضور در فرودگاه بر اساس زمان موجود بر روی بلیط هواپیما

آیا تابه‌حال در مورد کلاس‌های پروازی یک هواپیما شنیده‌اید؟ آیا تابه‌حال برایتان اتفاق افتاده است که در حین تهیه بلیط هواپیما  از شما این سؤال پرسیده شود که می‌خواهید بلیط هواپیمای مربوط به کدام کلاس پروازی باشد؟ بسیاری از مردم و حتی بیشتر از نصف کسانی که در طول یک سال چندین پرواز رادارند و چندین بار بلیط هواپیما خریداری می‌کنند، هیچ اطلاعی درباره کلاس‌های پروازی ندارند و بیشتر آن‌ها تنها این عبارت را شنیده‌اند، و به‌سادگی از کنار آن عبور کرده‌اند، درحالی‌که هرکسی که بخواهد بلیطهواپیما خریداری کند باید آشنایی کاملی با کلاس‌های پروازی و امکاناتی که در آن‌ها ارائه می‌شود داشته باشد.

کلاس‌های پروازی چیست؟

کلاس‌های پروازی درواقع قسمت‌های مختلفی از هواپیما هستند که هر قسمت بلیط مخصوص به خودش را دارا می‌باشد. شما می‌توانید با تهیه بلیط هواپیما در هر یک از این قسمت‌ها و یا همان کلاس‌های پروازی از امکاناتی که در آن قسمت وجود دارد استفاده کنید. در هنگام تهیه بلیط هواپیما از شما پرسیده می‌شود که بلیط هواپیمای خود را برای چه قسمت و چه کلاسی می‌خواهید. کلاس‌های پروازی دارای 3 دسته هستند که در ادامه با این 3 دسته آشنا می‌شویم و با مزایای هر یک از آن‌ها آشنایی پیدا می‌کنیم.

 

انواع کلاس‌های پروازی

همان‌طور که گفته شد کلاس‌های پروازی به‌صورت کلی به 3 دسته تقسیم می‌شوند، ولی بااین‌حال در بسیاری از هواپیماها فقط 2 دسته از این کلاس‌ها وجود دارند و بهترین کلاس پروازی که در ادامه با آن آشنا می‌شوید در بسیاری از هواپیماها وجود ندارد. اولین کلاس پروازی یک هواپیما که بهترین کلاس پروازی می‌باشد و شما می‌توانید از تمامی امکانات هواپیما به بهترین نحو استفاده کنید، کلاس پروازی first class یا همان پرمیوم کلاس می‌باشد، کلاس بعدی یک هواپیما که ازلحاظ امکانات در رتبه پایین‌تری نسبت به first class  قرارگرفته است کلاس business class می‌باشد. شما در این کلاس از امکانات خوبی بهره‌مند خواهید شد، آخرین کلاس پروازی که همان کلاس پروازی معمولی می‌باشد که بسیاری از مردم با آن آشنا هستند کلاس پروازی economy class است که معمولی‌ترین امکانات را دارا می‌باشد.

 

کلاس first class یا کلاس پرمیوم

این کلاس پروازی همان‌طور که گفته شد دارای بهترین امکانات هواپیما می‌باشد، موقعیت کابین این کلاس پروازی دقیقاً در پشت کابین خلبان قرار دارد، شما با تهیه بلیط هواپیما در این کلاس پروازی می‌توانید از غذای گرم، باکیفیت بهترین رستوران‌ها استفاده کنید، خدماتی که به شما در این کلاس پروازی ارائه می‌شود بسیار خدمات ویژه‌ای است که از دیدن این خدمات شگفت‌زده خواهید شد. صندلی‌های این کلاس پروازی به‌صورت تک‌نفره هستند و در بیشتر هواپیماها این کلاس پروازی را به‌صورت سوئیت می‌سازند تا مسافری که بلیط هواپیما را در این کلاس پروازی خریداری کرده است احساس راحتی بیشتری داشته باشد. در یک سری از هواپیماها امکانات فوق‌العاده‌ای همانند دوش آب گرم نیز در این کلاس پروازی وجود دارد.

 

کلاس پروازی تجاری یا  business class

این کلاس پروازی ازلحاظ امکانات دارای امکانات قابل‌قبول و خوبی می‌باشد. قیمت بلیط هواپیما در این کلاس پروازی نسبت به کلاس first class ارزان‌تر است، ولی نسبت به بلیط های عادی گران‌تر می‌باشد و به همین نسبت امکانات و خدماتی که در این کلاس پروازی برای شما فراهم می‌شود نیز کمتر از first class و بیشتر از بلیط هواپیما معمولی می‌باشد، موقعیت کلاس پروازی business class دقیقاً در وسط هواپیما قرار دارد، اگر شما بلیط هواپیمای خود را در این کلاس پروازی و یا در کلاس پروازی frist class خریداری کرده‌اید لازم نیست در صف طولانی در هنگام سوارشدن منتظر بمانید و به‌سرعت می‌توانید جاگیر شوید. صندلی‌های کلاس پروازی business class ازلحاظ راحتی بسیار مناسب می‌باشد و شما تا حدود زیادی دارای یک حریم شخصی در اطراف خود هستید و به‌صورت کلی می‌توانید پرواز راحتی را داشته باشید.

 

کلاس پروازی economy class

در صورت تهیه بلیط هواپیما  در این کلاس پروازی شما از امکاناتی که در قسمت‌های قبلی توضیح داده شد نمی‌توانید استفاده کنید، معمولاً غذاهایی که در این قسمت از هواپیما سرو می‌باشد ساندویچ‌های سرد و یا غذاهایی باکیفیت معمولی هستند، بعد از تهیه بلیط در این کلاس پروازی شما باید صف طولانی را که در هنگام سوارشدن بر هواپیما وجود دارد تحمل‌کنید. صندلی‌های این کلاس پروازی بسیار نزدیک به هم هستند و کیفیت آن‌ها نیز معمولی است و بستگی به هواپیمایی که سوار آن شده‌اید دارد، در صورت تهیه بلیط هواپیما  در این کلاس پروازی شما از یک آل سی دی به‌صورت اشتراکی با سایر مسافرین استفاده خواهید کرد. درصورتی‌که در کلاس‌های پروازی قبلی این‌چنین نبود. شاید تنها مزیت تهیه بلیط هواپیما  در این کلاس پروازی را بتوان قیمت مناسب بلیط هواپیما در این کلاس پروازی دانست.

موارد مرتبط

بلیط هواپیما قزاقستان , سفری پر ماجرا و ماندگار به قزاقستان

بلیط هواپیما قزاقستان , سفری پر ماجرا و ماندگار به قزاقستان

بلیط هواپیما قزاقستان آغاز یک سفر پرماجرا و ماندگار برای شما خواهد بود. فرهنگ و تاریخ غنی، انواع موزه ها، طبیعت و مناظر طبیعی وصف ناشدنی، ایستگاه فضایی بایکونور، سالنهای موسیقی و کنسرت سنتی و غذاهای سنتی قزاقستان از جمله مواردی است که گردشگران را به سوی خود می کشاند.

ادامه مطلب
6 دلیل برای خرید بلیط هواپیما و سفر به داکار در تابستان امسال

6 دلیل برای خرید بلیط هواپیما و سفر به داکار در تابستان امسال

خرید بلیط هواپیما برای داکار ، بهترین روش سفر به این شهر می باشد. با شنیدن کلمه داکار، چه چیزی به ذهن شما خطور می کند؟ هنر؟ موسیقی؟ غذا؟ بله، درست است. همه این نکات در کنار خصوصیات منحصر به فرد مربوط به این شهر آفتابی در غرب آفریقا می باشد.

ادامه مطلب
خرید بلیط هواپیما با شرایط مناسب

خرید بلیط هواپیما با شرایط مناسب

خرید بلیط هواپیما مستلزم شناخت و آگاهی کافی از جنبه های مختلف سفر می باشد. سامانه های معتبری که ارائه دهنده انواع بلیط هواپیما هستند می توانند اطلاعات کافی را در مورد بهترین زمان خرید بلیط هواپیما و بهترین شرایط برای سفر به نقاط مختلف را در اختیار شما قرار بدهند.

ادامه مطلب
خرید ارزان ترین بلیط هواپیما برای سفر به کانادا

خرید ارزان ترین بلیط هواپیما برای سفر به کانادا

خرید ارزان ترین بلیط هواپیما با کمترین نرخ موجود یکی از عوامل مهمی است که برای بسیاری از مسافران جالب می باشد. در واقع تهیه یک بلیط ارزان که دارای ویژگی های مناسب برای یک سفر ایده آل باشد از گزینه هایی است که همواره مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر