بلیط هواپیما

بلیط ارزان هواپیما

بلیط هواپیما , بلیط هواپیما داخلی , بلیط هواپیما خارجی , خرید بلیط هواپیما , بلیط اردبیل , بلیط تهران , بلیط شیراز

بوئینگ یا ایر باس هر کدام چه مزایا و معایبی برای پرواز دارند

مقایسه امکانات بوئینگ و ایر باس

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است به ذهن مسافران هواپیما و خریداران بلیط هواپیما برسد این است که کدام نوع از هواپیماها امکانات بهتری را دارا هستند؟ این حق هر شخصی است که بتواند هواپیمایی با امکانات بهتر را با توجه به بودجه خود برای سفر انتخاب کند، اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید که به خدماتی که به ازای خرید بلیط هواپیما به شما در هواپیما ارائه می شود ارزش قائل هستید حتما ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

معرفی هواپیماهای بوئینگ و ایرباس

قبل از صحبت درباره سایر ویژگی ها و خدماتی که با خرید بلیط هواپیما به شما ارائه می شود بهتر است درباره شرکت های سازنده این دو هواپیما صحبت کنیم. شرکت سازنده بوئینگ یک شرکت آمریکایی است که بیشتر تمرکزش بر روی ساخت ناوهای جنگی می باشد، این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های کشور آمریکا می باشد که بیش از 170 هزار کارمند و نیروی کار دارد و از آن به عنوان یکی از نقاط قوت در اقتصاد آمریکا یاد می شود. اما ایرباس این طور نیست ایرباس محصولی مشترک از چهار کشور می باشد، کشورهای ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و آلمان نقش اصلی را در ساخت هواپیمای ایرباس ایفا می کنند البته در این میان از نقش کشور چین نیز در این کار نباید گذشت. از این دو شرکت هواپیمایی امروزه به عنوان غول های این صنعت یاد می شود.

 

مقایسه ویژگی های ظاهری بوئینگ و ایرباس

برای این که بتوانید بلیط هواپیما تهیه کنید بهتر است ابتدا با ویژگی های ظاهری این دو هواپیما آشنا شوید، شاید اولین نکته ای که درباره ظاهر این دو هواپیما به نظر می رسد این است که هواپیمای بوئینگ دارای دماغه تیز تری نسبت ایرباس می باشد، دهانه موتور ایرباس کاملا گرد می باشد درحالی که در دهانه موتور بوئینگ این چنین نیست و به صورت کامل گرد نیست و دارای کمی انحنا می باشد، یکی دیگر از تفاوت های ظاهری این دو هواپیما این است که پنجره خلبان در هواپیمای ایرباس مربع شکل می باشد و شما این امر را می توانید با تهیه بلیط هواپیما و پرواز با هواپیما ایرباس به سادگی مشاهده کنید در حالی که پنجره خلبان در هواپیما بوئینگ به شکل عدد هفت می باشد. تفاوت ظاهری آخر این دو هواپیما در محلی است که موتور این دو هواپیما در آن نصب شده است، موتور هواپیما ایرباس در زیر بال ها قرار دارد ولی در هواپیمای بوئینگ این موقعیت دقیقا در جلوی بال ها قرار دارد.

 

 

مقایسه ظرفیت مسافر هواپیمای بوئینگ و ایرباس

بی شک مهم ترین عامل در رقابت دو شرکت هواپیمایی در جابه جا کردن تعداد مسافرینی است که بلیط هواپیما را تهیه کرده اند، در این رقابت شرکت ایرباس موفق شده است گوی رقابت را از شرکت رقیب خود برباید و با تولید مدل A380 عرصه رقابت را برای حریف خود بسیار تنگ کرده است چرا که این هواپیما قادر است که 850 مسافر را در هر پرواز جابه جا کند که این عدد، بسیار بزرگ می باشد و به راحتی نمی توان به آن رسید، این در حالی است که هواپیمای بوئینگ حداکثر مسافری که می تواند در یک سفر جابه جا کند 650 مسافر می باشد یعنی 200 مسافر کمتر که این تفاوت بسیار بزرگ این دو هواپیما می باشد.

 

مقایسه برد پرواز دو هواپیمای بوئینگ و ایرباس

یکی دیگر از عرصه های رقابتی که معمولا بین دو هواپیما وجود دارد رقابت در زمینه بردی است که یک هواپیما می تواند پرواز کند، در این رقابت برخلاف رقابتی که در ظرفیت وجود داشت هواپیمای بوئینگ موفق عمل کرده است و با ثبت کردن برد 11 هزار و 443 مایل یک رکورد را به نام خود ثبت کرده است، این در حالی است که هواپیمای ایرباس تنها می تواند 9 هزار و 756 مایل را در یک سفر بپیماید. شاید استفاده از اعداد و ارقام کمی شما را گیج کرده باشد برای درک بهتر این مفهوم بهتر است یک مثال زده شود: فرض کنید می خواهید مسافت بین دو شهر سیدنی و نیویورک را با خرید یک بلیط هواپیما بپیمایید، اگر این کار را با خرید بلیط هواپیما از شرکتی که هواپیمایش ایرباس است انجام دهید نمی توانید این مسافت را به صورت مستقیم بپیمایید و باید در این بین سوخت گیری کنید، در حالی که اگر بلیط هواپیما را از رکتی که هواپیمای بوئینگ را دارا می باشد خرید کنید می توانید این مسیر را به صورت مستقیم بپیمایید.

 

مقایسه امنیت دو هواپیمای بوئینگ و ایرباس

یکی از مهم ترین عواملی که در خرید بلیط هواپیما برای هر کسی مهم است امنیت پرواز می باشد، در سال های اخیر نواقصی در هر یک از این دو هواپیما دیده شده است، به عنوان مثال در پی یک سری از شسکت ها و ناکامی ها شرکت بوئینگ مجبور شد که یک سری از تغییرات را در هواپیماهای خود ایجاد کند و در سال 2010 نیز یک هواپیمای ایرباس به دلیل ایجاد مشکلاتی در بال های موفق به ادامه پرواز نشد. با این وجود سازمان ایمنی حمل و نقل آمریکا که یکی از معتبر ترین سازمان های دنیا است اعلام کرده است که بوئینگ امن ترین هواپیما در دنیا می باشد.

 

کیفیت خدمات ارائه شده در دو هواپیما بوئینگ و ایرباس

مهم ترین عاملی که می تواند شما را در خرید بلیط هواپیما تحت تاثیر قرار دهد کیفیت خدمات ارائه شده در داخل هواپیما می باشد، چرا که هرکسی دوست دارد به خاطر هزینه ای که برای خرید بلیط هواپیما کرده است امکانات رفاهی لازم را داشته باشد. هر دو شرکت هواپیمایی بوئینگ و ایرباس امکانات رفاهی بسیار زیادی را برای مسافرانی که بلیط هواپیما خریده اند فراهم کرده اند و شما با خرید بلیط هواپیما و با سفر با هر یک از این دو هواپیما سفری راحت را در پیش خواهید داشت ولی اگر بتوانید بلیط هواپیمای خود را از کلاس پروازی first class از هواپیمای ایرباس مدل A380 تهیه کنید می توانید از امکانات دیوانه کننده این هواپیما استفاده کنید، شما با خرید بلیط هواپیما در این کلاس می توانید یک سوئیت مخصوص خود به همراه دوش آب گرم را داشته باشید که امکانی فوق العاده برای هر مسافری می باشد.

موارد مرتبط

بلیط هواپیما قزاقستان , سفری پر ماجرا و ماندگار به قزاقستان

بلیط هواپیما قزاقستان , سفری پر ماجرا و ماندگار به قزاقستان

بلیط هواپیما قزاقستان و تور قزاقستان یکی از سفرهای پرماجرا و جالب در طول زندگی شما خواهد بود. سفر به کشور باستانی و تاریخی با گذشته های پرفراز و نشیب، از حمله مغولها و دوران حاکمیت مغولها تا حکومت تزاری شوروی سابق و ....

ادامه مطلب
6 دلیل برای خرید بلیط هواپیما و سفر به داکار در تابستان امسال

6 دلیل برای خرید بلیط هواپیما و سفر به داکار در تابستان امسال

خرید بلیط هواپیما برای داکار ، بهترین روش سفر به این شهر می باشد. با شنیدن کلمه داکار، چه چیزی به ذهن شما خطور می کند؟ هنر؟ موسیقی؟ غذا؟ بله، درست است. همه این نکات در کنار خصوصیات منحصر به فرد مربوط به این شهر آفتابی در غرب آفریقا می باشد.

ادامه مطلب
خرید بلیط هواپیما با شرایط مناسب

خرید بلیط هواپیما با شرایط مناسب

خرید بلیط هواپیما به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های سفر و در واقع قسمت مهمی از آغاز سفر شناخته می شود. زیرا با تهیه بلیط هواپیما که قیمت مناسب و شرایط مطلوبی دارد سفری هیجان انگیز آغاز خواهد شد و لذت سفر نیز دو چندان تجربه می شود.

ادامه مطلب
خرید ارزان ترین بلیط هواپیما برای سفر به کانادا

خرید ارزان ترین بلیط هواپیما برای سفر به کانادا

خرید ارزان ترین بلیط هواپیما با کمترین نرخ موجود یکی از عوامل مهمی است که برای بسیاری از مسافران جالب می باشد. در واقع تهیه یک بلیط ارزان که دارای ویژگی های مناسب برای یک سفر ایده آل باشد از گزینه هایی است که همواره مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر