<

بلیط هواپیما ارزان به

بلیط هواپیما ارزان

بلیط هواپیما به , خرید بلیط هواپیما ، بلیط هواپیما ارزان ، بلیط ، بلیط به ، هواپیما ، هواپیما به ، خرید بلیط ، خرید بلیط از ، بلیط هواپیما از ، بلیط تهران ، بلیط هواپیما تهران ، بلیط هواپیما به تهران ، بلیط هواپیما از تهران به ، تهران ، مشهد ، شیراز ، اهواز ، اردبیل ، بلیط ، بلیط به ، هواپیما ، هواپیما به ، خرید بلیط ، خرید بلیط از ، بلیط هواپیما از ، بلیط تهران ، بلیط هواپیما ، بلیط هواپیما به تهران ،

بلیط هواپیما بم ، ارگ بم شاهکار معماری خشتی جهان ، آرتا

 

ارگ بم به عنوان ملکه تاجداری، در بناهای تاریخی ایران می درخشد و بدینوسیله همگان را مسحور خود  می نماید.

ارگ بم یکی از بناهای باشکوه خشتی جهان می باشد، که از حیث جبروت و زیبایی قابل قیاس با دیوار چین است.

اگر نیت کرده اید، که این بار جهانگردی را از ایران آغاز کنید. فوراً بلیط هواپیما تهیه کرده و به نظاره بزرگترین بنای خشتی دنیا بروید. کجا؟

بلیط هواپیما به کرمان، که ارگ زیبای بم را همچون ودیعه ای گرانبها در امانت خود دارد.

 

بلیط هواپیما تهران به بم

 

 

  1. ارگ

ارگ در لغت به قلعه، حصار، دژ و قصر معنا می گردد. به عبارت دیگر ارگ قلعه ای کوچک است که در میان قلعه بزرگی ساخته شود.

 

  1. موقعیت جغرافیایی  ارگ بم

در جنوب شرقی ایران استان کرمان، سرزمین قالی و زیره واقع شده است. در جنوب شرقی این استان شهری شامل کوههای بلند و سرشار از آب های زیر زمینی یعنی بم قرار دارد.

بم یکی از شهرهای مهم دوران باستان، به علت گشودن راه تجارت و بازرگانی بین شرق و غرب محسوب می شد.

اهمیت بم از آنجا بود که در مسیر راه ادویه، یکی از شعب راه ابریشم قرار داشت.

ارگ بم این بنای زیبا و شاهکار پیچیده هنر معماری در شمال شرقی بم قرار دارد.

در ارتفاعی بالا و در دامنه صخره ای به غایت عظیم به بلندای 6 متر از گل و خشت. آنگاه ارگ بم، به عنوان بزرگترین شاهکار خشتی جهان نام گرفت.

 

 بلیط هواپیما بم

 

  1. علت نامگذاری سازه خشتی به ارگ بم

در واقع کل بنا شامل یک قلعه یا دژی بسیار بزرگ است که در قلب خود ارگ یا قلعه کوچکتری را نشانده است.

ارگ بم بر بلندترین محدوده قلعه بزرگ واقع است. آنقدر عظمت و شکوه چشمگیرش در دیدگان همگان جلوه پیدا نموده که کل بنای دژ، به نام ارگ بم خوانده می شود.

 

 

 

بلیط هواپیما بم تهران

 

  1. مصالح بکار رفته در ساخت ارگ بم

در ساخت این سازه به صورت عمده خشت خام بکار رفته است. همچنین ملات، گل رس، کاه و مقدار ناچیزی از سنگ لاشه، آجر و تنه درختان خرما نیز در بنا وجود دارد.

  • سنگ لاشه

سنگی است که به صورت طبیعی از دل کوه استخراج می شود. این نوع سنگ بوسیله هنر سنگ تراش و با استفاده از چکش و قلم او، به ضخامت و اندازه مورد نظر در می آید.

 

  1. ویژگی های ارگ بم

قدمت ارگ بم بنا به گزارش مورخان به دوره اردشیر دراز دست از شاهان هخامنشی می رسد.

بنایی با مساحت حدود 000/180 مترمربع که دارای دیوارهایی به بلندای 6 تا 7 متر می باشد. مسافت ارگ به همراه قلعه در حدود 6 هکتار است. در پیرامون دژ، خندق های عمیقی به چشم می آید. کندن این خندق ها جهت در امان بودن از شر یورش و تهاجم دشمنان بود. شایان ذکر است تعدادی برج دیده بانی، بر روی حصار یا باروهای قلعه در فواصل معین قرار داشت.

 

بلیط هواپیما به

 

این قلعه دارای تنها یک ورودی در ضلع شرقی است که سردر بزرگ و باشکوهی آن را می پوشاند. شایان ذکر است که طاق ورودی دروازه در مقایسه با قوس های دوره ساسانی قرار دارد.

همچنین آثار دروازه دیگری نیز در ناحیه شمالی ارگ در محلی به نام کت کدم دیده می شود. البته کاربرد چندانی نداشته است.

 

بلیط هواپیما  

 

  1. تقسیم بندی ارگ بم

ساختمان ارگ بطور کلی به دو بخش مردم نشین و حاکم نشین تقسیم می شود.

قسمت حاکم نشین در درونی ترین دیوار واقع است که از پنچ طبقه ساخته شده از خشت و گل است. در بخش حاکم نشین دژ نظامی، عمارت چهار فصل، اصطبلی با ظرفیت حدود 200 اسب، چاه آب چهل متری و سربازخانه قرار دارد.

در پیرامون نواحی حکومتی، بخش رعیت نشین واقع شده است. این بخش از ورودی اصلی شهر، راهی که دژ را به ورودی شهر اتصال می دهد و بازاری در امتداد آن،  متشکل است. همچنین شامل چهارصد خانه و ساختمان های عمومی مانند مدرسه و مکان ورزشی می باشد. در بخش رعیت نشین از نظر سبک، سه نوع خانه وجود دارد.

خانه های دو یا سه اتاقه برای قشر فقیر.

خانه های مسکونی دارای چهار اتاق خاص قشر متوسط.

خانه های مجلل با تعداد اتاق زیادتر که بخاطر تغییرات آب و هوا در نواحی مختلف ساخته می شد. این خانه ها دارای حیاط و طویله مجزا بودند.

 

 بلیط هواپیما ارزان بم

 

  1. جایگاه ارگ بم در هنر و ادب پارسی

این بنای معماری و تاریخی به صورت خاص در فرهنگ و هنر ایران زمین نقش دارد. از آنجا که فردوسی شاعر نامدار ایرانی در شاهنامه خود از این بنای خشتی معروف یاد کرده است. در شاهنامه ذکر شده که هفتواد بعد از اینکه یکی از حاکمان محلی را می کشد، در نزدیک کجاران در بالای یک کوه بلند دژی می سازد. احتمال می دهند  که آن نخستین پایه های دژ بم بوده است.

 

  1. ارگ بم در طی تاریخ

تا حدود دو قرن گذشته هنوز مردمانی در ارگ زندگی می کردند که از طریق هنر قالیبافی و کشاورزی روزگار سپری می نمودند. پس از آن مردم شروع به ترک ارگ بم نمودند. شایان ذکر است این بنای تاریخی در عمر طولانی مدت خود بارها و بارها مورد تجاوز و تهاجم دشمنان قرار گرفت. محاصره های طولانی مدت را پشت سر نهاد و خرابی و ویرانی زیادی را به چشم دید. ولی هر بار مرمت شد و سربلند قامت راست نمود. تا درس ایستادگی را بیاموزد.

 

  1. زلزله مهیب بم

ارگ بم با همه زیبایی، با همه خلاقیت هنری و معماری فوق العاده، سرانجام دستخوش زلزله شد. زلزله ای مهیب و خانمانسوز که در تاریخ پنجم دی ماه سال 1382 بم و حومه آن را لرزاند. در اثر زلزله درصد بسیاری از این بنای عظیم تخریب شد.

کشورهای زیادی از جمله ایتالیا، فرانسه و ژاپن جهت بازسازی این بزرگترین سازه خشتی جهان اعلام آمادگی نمودند. سرانجام با یاری متخصصان ایتالیایی و ایرانی کار بازسازی انجام شد. بدین ترتیب ارگ بم برای بار دیگر حیات دوباره خود را آغاز نمود.

با وجود زلزله پیش آمده،  ارگ بم هنوز زیباست و پر از جاذبه های توریستی. بنابراین برای تهیه بلیط هواپیما به کرمان هر چه سریعتر اقدام نمایید. بلیط هواپیما بخرید تا هواپیما شما را برای دیدن یکی از جاذبه های زیبای توریستی ایران به مقصد برساند. شایان ذکر است که با عنایت به فضای فرهنگی، ارگ بم در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

بلیط هواپیما ماهان بم

 

 

اما بهتر است به دلیل برخورداری بم از دو نوع شرایط جوی، آب و هوای سرد کوهستانی و آب و هوای گرم و خشک آمادگی لازم را در این سفر جذاب داشته باشید. مردمان بم علی رغم  تحمل شرایط سخت در زندگی بسیار مهربان و میهمان نواز هستند. به بم سفر کنید و پرتقال بمی را مزه نموده و خرمای بی نظیر آن را برای سوغات همراه ببرید.

 بلیط هواپیما

موارد مرتبط

آرتا پرواز: خرید بلیط هواپیما چارتر و سیستمی ارزان

آرتا پرواز: خرید بلیط هواپیما چارتر و سیستمی ارزان

بلیط ، بلیط هواپیما ، بلیط هواپیما به ، بلیط هواپیما به مشهد ، بلیط هواپیما به شیراز ، بلیط هواپیما به اصفهان ، بلیط هواپیما به کرمان ، بلیط هواپیما به یاسوج ، بلیط هواپیما به گرگان ، بلیط هواپیما به ایلام

ادامه مطلب
گلوی شیطان واقع در آبشار ایگوآسا یکی از هفت عجایب طبیعی جدید دنیا

گلوی شیطان واقع در آبشار ایگوآسا یکی از هفت عجایب طبیعی جدید دنیا

آبشار ایگوآسا با گستره ای در حدود سه برابر آبشار نیاگارا، یکی از مهیج ترین و زیباترین جاذبه گردشگری است. آبشار ایگوآسا در ناحیه گلوی شیطان با زیباترین و چشم نوازترین منظره طبیعت، آغازگر سقوط زیبای آب به پایین آبشار است.

ادامه مطلب
خرید بلیط هواپیما و سفر های هوایی، پر دردسر یا آسان؟

خرید بلیط هواپیما و سفر های هوایی، پر دردسر یا آسان؟

هنگامی که صحبت از سفر به میان می آید خرید بلیط هواپیما و استفاده از سفر های هوایی اولین گزینه ای است که در ذهن افراد نقش می بندد. خرید بلیط هواپیما و سفرهای هوایی اگر چه در ظاهر بسیار آسان هستند و مزیت های فراوانی دارند اما به واقع یکی از پر دردسر ترین و در برخی مواقع مشکل ساز ترین نوع مسافرت به حساب می آیند.

ادامه مطلب
بلیط هواپیما تهران ، آرتا پرواز

بلیط هواپیما تهران ، آرتا پرواز

پایتخت سیاسی و اقتصادی ایران ، پرجمعیت ترین شهر ایران و مرکز استان تهران میباشد . دارای آب هوای اقلیم نیمه خشک است .سومین کلان شهر پرجمعیت خاورمیانه میباشد

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر