بلیط هواپیما به

خرید بلیط هواپیما از تهران به

بلیط هواپیما به , خرید بلیط هواپیما ، بلیط هواپیما ارزان ، بلیط ، بلیط به ، هواپیما ، هواپیما به ، خرید بلیط ، خرید بلیط از ، بلیط هواپیما از ، بلیط تهران ، بلیط هواپیما تهران ، بلیط هواپیما به تهران ، بلیط هواپیما از تهران به ، تهران ، مشهد ، شیراز ، اهواز ، اردبیل ، بلیط ، بلیط به ، هواپیما ، هواپیما به ، خرید بلیط ، خرید بلیط از ، بلیط هواپیما از ، بلیط تهران ، بلیط هواپیما تهران ، بلیط هواپیما به تهران ، بلیط هواپیما از تهران به ، تهران ، مشهد ، شیراز ، اهواز ، اردبیل ،

خرید بلیط هواپیما و سفر های هوایی، پر دردسر یا آسان؟

خرید بلیط هواپیما و سفر های هوایی، پر دردسر یا آسان؟

هنگامی که صحبت از سفر به میان می آید خرید بلیط هواپیما و استفاده از سفر های هوایی اولین گزینه ای است که در ذهن افراد نقش می بندد. به ویژه اگر سفر مورد نظر در مسافت های دور باشد. خرید بلیط هواپیما و سفرهای هوایی اگر چه در ظاهر بسیار آسان هستند و مزیت های فراوانی دارند اما به واقع یکی از پر دردسر ترین و در برخی مواقع مشکل ساز ترین نوع مسافرت به حساب می آیند. به جرات می توان اذعان داشت خرید بلیط هواپیما و سفر با آن درد سر هایی هم اندازه و در برخی مواقع بیشتر از سفر های ریلی، جاده و حتی دریایی دارد.  ضمن اینکه این نوع سفرها و خرید بلیط هواپیما بسیار هزینه بر تر از سایر روش های سفر است.

 بلیط هواپیما

مشکلات سفر با هواپیما و خرید بلیط هواپیما

  1. هنگامی که خرید بلیط هواپیما را انجام دادید و آماده سفر شدید نوبت به سوار شدن به هواپیما می رسد. بسیاری از افراد دارای مشکل هراس از هواپیما یا همان آیروفوبیا هستند. نشستن در داخل هواپیما و پرواز مانند یک شکنجه برای این افراد آزار دهنده است.  این افراد نمی توانند به سادگی در هواپیما تنفس کنند و اضطراب شدید می تواند به آن ها فشار زیادی وارد آورد.
  2. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بلیط هواپیما را خریده اید و آماده شده اید و در فرودگاه وسایل شما ضبط شده و اجاره ورود به هواپیما را پیدا نکرده اند.
  3. خرید بلیط هواپیما و سوار شدن به آن به منزله قطع ارتباط با دنیای اطراف است.  هنگامی که با وسایل دیگری سفر می کنید به اینترنت دسترسی دارد و حتی فضایی که در اختیار شماست بسیار بیشتر هواپیما است.
  4. خرید بلیط هواپیما اولین قدم برای یک سفر هوایی است. اما تشریفات وقت گیر و آزار دهنده در زمان پرواز می تواند شما را از انتخابی که کردید پشیمان کند.
  5. رسیدن به فرودگاه ها در اغلب شهر ها در تمام جهان به صورت یک سفر درون شهری طولانی و وقت گیر مطرح است زیرا فرودگاه ها در محل هایی دور از مرکز شهر و اکثرا خارج از شهر واقع شده اند و فاصله ای بین 20 تا 50 کیلومتر از شهر را دارند. به همین دلیل باید زمان زیادی را برای رسیدن به فرودگاه و انجام تشریفات پیش از پرواز در نظر بگیرید.

موارد دیگری از قبیل عدم خواب مناسب، صدای گریه کودکان درست در کنار شما، تهویه و هوای سرد و گرم داخل هواپیما از دیگر مواردی است که قبل از خرید بلیط هواپیما باید به آن ها فکر کنید. امروزه بلیط هواپیما را به سادگی و با لمس چند دکمه می توانید تهیه کنید اما این ها مواردی هستند که ممکن است تصمیم گیری شما را تحت تاثیر قرار دهد.

فراموش نکنید که حمل بار نیز در پرواز ها دارای محدودیت هایی است. در زمان خرید بلیط هواپیما معمولا بر روی آن درج می گردند. حمل بار بیشتر از وزن مجاز ذکر شده هزینه های اضافی را به مسافران تحمیل می کند. در خصوص حمل مایعات نیز محدودیت های زیادی وجود دارد و تنها 100 گرم مایعات را می توانید با خود با هواپیما منتقل کنید.

 خرید بلیط هواپیما

 

انواع بلیط هواپیما

معمولا بلیط های هوا پیما را می توانید به صورت سیستمی و یا چارت خریداری کنید. در بسیاری از مقالات به مزایای بلیط هواپیما چه به صورت سیستمی و چه به صورت چارتر اشاره شده است. اما آنچه که معمولا از قلم می افتد آشنا نمودن افراد با مشکلات و معایب هر نوع از بلیط های هواپیما می باشد.

بلیط ها هواپیما سیستمی: در خصوص بلیط های سیستمی می توان به این نکته اشاره نمود که تعداد آن ها در برخی مواقع دارای محدودیت هایی است و حتی در برخی از فصول سال ممکن است به آسانی نتوان بلیط سیستمی مناسب با تاریخ سفر را پیدا نمود. علت این امر هم رقابتی است که در واقع میان آژانس های هواپیمایی و افراد معمولی به وجود می آید. آژانس های هواپیمایی می خواهند تمام بلیط های یک پرواز را خریداری نماید و همین امر مسافرانی که به دنبال خرید بلیط هواپیما به صورت سیستمی هستند را دچار مشکل می نماید.

مشکل از جایی بزرگ تر می شود که این بلیط های خریداری شده توسط آژانس های مسافرتی در اغلب موارد با مبلغی گران تر و به صورت چارتری به مسافران عرضه می شوند.

 

بلیط هواپیما چارتر: نوع دیگری از بلیط هواپیما که در دسترس افراد قرار می گیرد بلیط های چارتری هستند. اولین و شاید مهم ترین نقطه ضعف بلیط هواپیما چارتری عدم امکان کنسل کردن و یا تغییر آن و انتقال به دیگری است.  در بسیاری از شرایط ممکن است سفر ها به تعویق بیفتد و یا زمان آن تغییر کند. اگر بلیطی که خریداری نموده اید از نوع بلیط های چارتری باشد هزینه پرداخت شده توسط شما سوخت شده و دیگر امکان بازگشت آن حتی با کسر ضرر و زیان نیز وجود ندارد. بلیط های سیستمی با توجه به سن افراد قیمت های متفاوتی دارند و برای کودکان معمولا درصدی تخفیف روی بلیط ها لحاظ می گردد اما در سیستم چارتری تمام بلیط ها دارای یک قیمت مشخص بوده و تغییر در قیمت آن ها وجود ندارد. محدودیت دیگری که بلیط هواپیما چارتری در مقایسه با بلیط های سیستمی با آن رو به رو می باشد عدم وجود پرواز های چارتری در تمام مسیر های پروازی است. مسیر هایی که دارای پرواز چارتری هستند اگرچه امروزه نسبت به گذشته افزایش یافته است اما همچنان در بسیاری از مسیر ها پرواز چارتری وجود ندارد.

 

خرید اینترنتی بلیط هواپیما و مشکلات پیش روی خریداران

توسعه کسب و کارهای مبتنی بر اینترنت موجب شده بسیاری از احتیاجات افراد از این طریق رفع گردد. خرید اینترنتی بلیط هواپیما یکی از همین موارد است. در حال حاضر سایت های بسیار زیادی هستند که اقدام به فروش اینترنتی بلیط هواپیما نموده اند اما این موضوع نیز در کنار نقاط قوتی که می تواند داشته باشد نقاط منفی زیادی دارند که باید در زمان خرید اینترنتی بلیط هواپیما به آن ها توجه ویژه نمود. در نگاه اول شاید این معایب کوچک و یا حتی قابل چشم پوشی به نظر بیایند اما دانستن آن ها در برخی شرایط می تواند به عنوان راهکاری برای کاهش مشکلات احتمالی مورد توجه قرار گیرد.

اولین و شاید ساده ترین مشکلی که خرید آنلاین بلیط هواپیما دارد دسترسی به اینترنت مناسب است. بسیاری از افراد در بسیاری از نقاط ممکن است دسترسی به اینترنت به سرعت مناسب نداشته باشند. به این ترتیب می توان این موضوع را به عنوان یکی از محدودیت های خرید بلیط هواپیما به صورت اینترنتی دانست.

خرید بلیط هواپیما و در برخی موارد رزرو اینترنتی بلیط در شرایطی انجام می شود که شما کسی را به عنوان مشاور در کنار خود ندارید تا در خصوص نوع پرواز و هواپیما و مواردی از این قبیل از او راهنمایی بگیرید. ممکن است پشتیبانی های کوچکی توسط برخی از سایت ها در اختیار مشتریان قرار گیرد اما این پشتیبانی ها صرفا عملیات خرید را پوشش را می دهد و نمی تواند برای شما به عنوان مشاور عمل نماید.

در زمانی که قصد تهیه بلیط هواپیما به صورت اینترنتی را دارید نمی توانید در یک لحظه تمام سایت های ارائه دهنده خدمات خرید بلیط هواپیما را مورد بررسی قرار دهید و از طرفی این امکان وجود دارد که برخی از سایت ها تنها تعداد از بلیط های موجود و یا بلیط هواپیما متعلق به شرکت های خاص را در معرض نمایش قرار دهد به این ترتیب انتخاب شما محدود شده و تنها از میان بلیط های یک یا نهایتا دو سایت می توانید انتخاب خود را انجام دهید. معمولا از لحاظ قیمت تفاوت های زیادی بین بلیط های ارائه شده در سایت های مختلف وجود ندارد اما مشکل عدم نمایش برخی از پرواز ها در برخی از سایت هاست.

خرید بلیط هوا به صورت آنلاین ممکن است از جنبه ای دیگر نیز برای شما مشکلاتی به همراه داشته باشد. فرض کنید پروازی مشخص را مد نظر قرار داده اید و آماده خرید هستید. اگر ارتباط اینترنت شما قطع شود و یا پرداخت اینترنتی شما نا موفق باشد، هنگامی که مجدد مراحل خرید را از ابتدا آغاز می کنید ممکن است پرواز مورد نظر شما پر شده باشد و دیگر دسترسی به آن نداشته باشید.

مشکل بعدی که ممکن است با آن مواجه شوید ورود اطلاعات ناقص یا اشتباه در زمان خرید است.  اگر اطلاعات مسافران را در هنگام خرید بلیط هواپیما به اشتباه وارد سایت کنید دچار مشکل خواهید شد و حتما پیش از پرواز باید نسبت به رفع این مشکلات اقدام نمایید.

سخن پایانی

برای خرید بلیط هواپیما به صورت اینترنتی و با حضوری باید به سایت ها و محل های مورد اطمینان مراجعه نمود. خرید بلیط هواپیما از مراجع متفرقه و ناشناخته می توانند علاوه بر ضرر های مالی موجب بر هم خوردن برنامه سفر شما گردد. به طور کلی خرید بلیط هواپیما بیشتر برای افرادی مناسب است که فرصت مناسب برای برنامه ریزی سفر زمینی یا از طریق روش های دیگر را نداشته و یا اینکه قصد سفر مسافت های بسیار دور را دارند.

 

مطالب مرتبط:

خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت چارتری و سیستمی در آرتا پرواز

بلیط هواپیما ، آرتا

بلیط هواپیما و ملزومات سفر

بلیط هواپیما بم ، ارگ بم شاهکار معماری خشتی جهان ، آرتا

بلیط هواپیما تورنتو ، بهترین زمان برای سفر به تورنتو ، آرتا

بلیط هواپیما چین ،دیوار چین در شکوهی از خلاقیت معماری ، آرتا

بلیط هواپیما توکیو ، کوه فوجی در کشور آفتاب تابان ، آرتا

بلیط هواپیما مسکو موزه آرمیتاژ، موزه ای زیبا در قلب سن پترزبورگ ، آرتا

بلیط هواپیما لاس وگاس ، نورانی ترین شهری که از فضا خواهید دید , آرتا

 

موارد مرتبط

آرتا پرواز: خرید بلیط هواپیما چارتر و سیستمی ارزان

آرتا پرواز: خرید بلیط هواپیما چارتر و سیستمی ارزان

بلیط ، بلیط هواپیما ، بلیط هواپیما به ، بلیط هواپیما به مشهد ، بلیط هواپیما به شیراز ، بلیط هواپیما به اصفهان ، بلیط هواپیما به کرمان ، بلیط هواپیما به یاسوج ، بلیط هواپیما به گرگان ، بلیط هواپیما به ایلام

ادامه مطلب
گلوی شیطان واقع در آبشار ایگوآسا یکی از هفت عجایب طبیعی جدید دنیا

گلوی شیطان واقع در آبشار ایگوآسا یکی از هفت عجایب طبیعی جدید دنیا

آبشار ایگوآسا با گستره ای در حدود سه برابر آبشار نیاگارا، یکی از مهیج ترین و زیباترین جاذبه گردشگری است. آبشار ایگوآسا در ناحیه گلوی شیطان با زیباترین و چشم نوازترین منظره طبیعت، آغازگر سقوط زیبای آب به پایین آبشار است.

ادامه مطلب
خرید بلیط هواپیما و سفر های هوایی، پر دردسر یا آسان؟

خرید بلیط هواپیما و سفر های هوایی، پر دردسر یا آسان؟

هنگامی که صحبت از سفر به میان می آید خرید بلیط هواپیما و استفاده از سفر های هوایی اولین گزینه ای است که در ذهن افراد نقش می بندد. خرید بلیط هواپیما و سفرهای هوایی اگر چه در ظاهر بسیار آسان هستند و مزیت های فراوانی دارند اما به واقع یکی از پر دردسر ترین و در برخی مواقع مشکل ساز ترین نوع مسافرت به حساب می آیند.

ادامه مطلب
بلیط هواپیما تهران ، آرتا پرواز

بلیط هواپیما تهران ، آرتا پرواز

پایتخت سیاسی و اقتصادی ایران ، پرجمعیت ترین شهر ایران و مرکز استان تهران میباشد . دارای آب هوای اقلیم نیمه خشک است .سومین کلان شهر پرجمعیت خاورمیانه میباشد

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر