هواپیما بلیط

بلیط هواپیما به

بلیط , هواپیما , بلیط هواپیما , خرید , خرید بلیط هواپیما , ارزان , بلیط هواپیما ارزان , مشهد , بلیط هواپیما مشهد , شیراز , بلیط هواپیما شیراز, بلیط اردبیل, بلیط تهران,بلیط مشهد, بلیط تهران,بلیط اهواز, بلیط کرمان

بلیط هواپیما آتا

ایرلاین هواپیمایی آتا، شاید بتوان گفت یکی از تازه تاسیس ترین ایرلاین های هواپیمایی در ایران می باشد. در ایران تعدادی ایرلاین وجود دارند که خدمات هواپیمایی به مسافران ارائه می کنند. یکی از این ایرلاین ها، هواپیمایی آتا می باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد ایرلاین هواپیمایی آتا با شما صحبت کنیم. تاریخچه آن را بررسی کنیم، از خدماتی که به مسافران ارائه می دهند، آگاه شویم و همچنین خطوط پروازی آن را بشناسیم.

 

بلیط هواپیما  

تاریخچه هواپیمایی آتا

شرکت هواپیمایی آتا یکی از شرکت ها و ایرلاین هایی می باشد که در تهران تاسیس نشده است. این شرکت هواپیمایی در استان آذربایجان شرقی، در شهر تبریز تاسیس شده است. تاریخ تاسیس این ایرلاین هواپیمایی به سال 1387 باز می گردد. به صورتی که با تصویب هیئت دولت به عنوان شانزدهمین ایرلاین هواپیمایی ایران در تاریخ 27 آذر همان سال شروع به فعالیت کرده است. اما اولین پرواز آنها در سال بعد انجام گرفته که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

همانگونه که در بالا به آن اشاره کردیم، ایرلاین هواپیمایی آتا در شهر تبریز و با مشارکت افراد آذربایجان شروع به کار کرده است. این قضیه در نامگذاری این خط هواپیمایی نیز تاثیر داشته است و به همین دلیل نام آن را آتا نامگذاری کرده اند. آتا در زبان آذری به معنی پدر می باشد که همین مسئله نشان از اهمیت بالای نقش پدر در خانواده های آذری دارد.

اما اولین پرواز این خط هواپیمایی در تاریخ دهم دی ماه، سال 1388 انجام شد. اولین پرواز این شرکت از فرودگاه بین المللی تبریز به مقصد شهر مشهد بوده که افتتاح پروازهای آن توسط وزیر ترابری وقت انجام گرفته است. و پرواز های بعدی این خط هواپیمایی از بهمن ماه ادامه داشته است.

بلیط هواپیما

هواپیماهای این خطوط هوایی

هواپیمایی آتا شروع پروازهای خود را با 4 فروند هواپیمای مسافری به ظرفیت 165 نفر مسافر آغاز کرد. ولی در ادامه فعالیت های خود هواپیماهای بیشتری را وارد ناوگان هواپیمایی خود کرده است. که امروز شاهد این مسئله هستیم ، که هواپیمایی آتا دارای 21 فروند هواپیما می باشد که شامل 8 فروند هواپیما بوئینگ 737، 8 فروند هواپیما مک دانل داگلاس ام دی 83، 3 فروند هواپیما ایرباس آ-320 و 3 فروند هواپیما امبرائر 145 می باشد.

و همچنین سفارش 12 فروند هواپیما امبرائر 145 را نیز ثبت کرده است تا به ناوگان هواپیمایی خود اضافه کند. مجموع کل مسافرانی که با این ناوگان هواپیمایی امکان مسافرت آنها فراهم می باشد، تعداد 527 مسافر می باشد.

خطوط پروازی هواپیمایی آتا

در طول چند سالی که از فعالیت این شرکت هواپیمایی گذشته است، این ایرلاین در صدد این قضیه بوده تا خطوط پروازی خود را گسترش بدهد به همین دلیل امروزه شاهد تعداد زیاد خطوط پروازی این شرکت می باشیم. که اگر بخواهیم خطوط هوایی داخلی این ایرلاین را نام ببریم، می بایست گفت که این شرکت هواپیمایی از 7 شهر ایران پرواز مستقیم به دیگر شهرها دارد. مبدا پروازهای داخلی این شرکت هواپیمایی شهرهای تهران، تبریز، کیش، ارومیه، شیراز، مشهد و اردبیل می باشد. از مبدا این شهرها شما می توانید به کلیه شهرهایی که نام بردیم بعلاوه شهر بندرعباس سفر کنید.

همچنین در رابطه با پروازهای خارجی، از شهرهای تهران و تبریز می توانید به شهرهای باکو در آذربایجان، همچنین شهر استانبول در ترکیه سفر کنید. همچنین از این دو شهر نیز می توانید به تهران و تبریز سفر داشته باشید.

حوادث ایرلاین هواپیمایی آتا

از روزی که این شرکت تاسیس شده است مانند تمامی ایرلاین های هواپیمایی شاهد چندین مورد از حوادث بوده است. که می شود که بیشتر حوادثی که برای هواپیماهای این خطوط هوایی اتفاق افتاده است شامل اشکالات فنی جزئی بوده است که همواره بدون آسیب رسیدن به مسافرین برطرف شده است. به همین دلیل می شود گفت که ایرلاین هواپیمایی آتا هیچ گونه حادثه ای که منجر به سقوط هواپیما و یا آسیب رسیدن به مسافرین به علت اشکالات فنی هواپیما نشده است.

اما اگر بخواهیم تنها به دو مورد از شدیدترین حوادثی که برای این خط هواپیمایی اتفاق افتاده است، اشاره کنیم می توانیم به پرواز 5616 مشهد تبریز اشاره کنیم. این پرواز که در تاریخ 13 دی ماه سال 1397 اتفاق افتاده است، به زمان فرود هواپیما در فرودگاه تبریز می باشد، که در هنگام فرود 3 لاستیک این هواپیما همزمان ترکیدند، ولی به دلیل تسلط کامل خلبان به اوضاع، هیچ اتفاقی برای مسافران و خدمه هواپیما پیش نیامد و تنها فرودگاه تبریز چند ساعتی پروازهای آن به حالت تعلیق درآمد.

اتفاق بعدی مربوط به تاریخ 27 بهمن 1395 می باشد، که پرواز مسیر مشهد اهواز، هنگامی که خلبان قصد داشت فرود بیاید، چرخ های هواپیما باز نشدند، به همین دلیل خلبان این پرواز مجبور شده تا 20 دقیقه در آسمان شهر اهواز بچرخد و سپس بعد از 20 دقیقه چرخ های هواپیما باز شدند، و هواپیما بدون هیچ مشکلی فرود آمد.

موارد مرتبط

بلیط هواپیمایی قشم ایر

بلیط هواپیمایی قشم ایر

شرکت هواپیمایی قشم ایر هرگونه بلیط با شرایط و ضوابط به خصوص در اختیار مسافران قرار می‌دهد. نرخ های بلیط های هواپیمایی در سامانه شرکت به روز خواهد شد و مسافران گرامی می توانند از طریق سامانه بلیط های خود را رزرو نمایند و اقدامات شخصی خود را با ما در میان بگذارند تا سفر خود بهتر و لذت بخش تر باشد.

ادامه مطلب
خاطره شیرین پرواز با تهیه بلیط هواپیمایی زاگرس

خاطره شیرین پرواز با تهیه بلیط هواپیمایی زاگرس

. سپس در رابطه با دو قطب اصلی ایرلاین زاگرس یعنی فرودگاه بین المللی مهرآباد و فرودگاه بین المللی آبادان مسائلی گفته شد. چگونگی توسعه شرکت و کلاس های پروازی این ایرلاین مطرح شد. در خاتمه در زمینه کترینگ شرکت هواپیمایی زاگرس نیز توضیحاتی داده شد.

ادامه مطلب
تجربه رویایی پرواز با خرید بلیط هواپیمایی آسمان

تجربه رویایی پرواز با خرید بلیط هواپیمایی آسمان

یکی از ایرلاین های فعال کشور به نام شرکت هواپیمایی آسمان مورد بررسی واقع شد. پس از آن اهداف تشکیل شرکت و قطب های اول و دوم آن ذکر گردید. افتخارات ایرلاین مورد نظر گفته شد و در انتها نیز توضیحاتی در مورد کترینگ هواپیمایی آسمان مطرح گردید.

ادامه مطلب
خرید بلیط چارتر هواپیما و پرواز ارزان کیش و مشهد

خرید بلیط چارتر هواپیما و پرواز ارزان کیش و مشهد

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی، این ضرب المثل به تنهایی برای با ارزش نشان دادن سفر کردن به نقاط مختلف جهان و شهرها و کشورهای مختلف کفایت میکنه. اگر علاقه‌مند هستین که سفر را با هزینه‌ای مقرون به صرفه تجربه کنین، به شما پیشنهاد می‌کنیم خرید بلیط چارتر را مد نظر داشته باشین.

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر