هواپیما بلیط ب

بلیط هواپیما به

هواپیما ، به ، بلیط ، هواپیما به ، بلیط به ، هواپیما بلیط ، بلیط هواپیما ب ، بلیطهواپیما ،هواپیمابلیط ، بلیط هواپیماخرید

بلیط هواپیما ، Ticketairlines


 بلیط هواپیما یک سند یا رکورد الکترونیکی است که توسط یک شرکت هواپیمایی یا یک آژانس مسافرتی ارائه که تأیید می کند که یک فرد حق برخورداری از یک صندلی در پرواز در هواپیما دارد.

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما میتواند یکی از دو نوع باشد:

1.یک بلیط کاغذی که شامل کوپنها یا کوپنها باشد؛

هواپیما بلیط

2. بلیط الکترونیکی .

هواپیما بلیط

بلیط در هر دو صورت لازم است تا در زمان ورود به فرودگاه، در دست مسافر باشد . سپس با تطبیق دادن گذرنامه ، کارت ملی و یک مدرک شناسائی معتبر   مسافر مجاز به سوار شدن هواپیما  هواپیما می شود.


جزئیات بلیط هواپیما

صرف نظر از نوع، تمام بلیط ها حاوی اطلاعات زیر می باشند:

    1.اسم  مسافر
    2. خط هوائی که پرواز را انجام خواهد داد .
    3.شماره بلیط ، از جمله کد 3 رقمی هواپیمایی در ابتدای شماره.
    4.شهرهای مبداء و مقصد .
    5.شماره پرواز که بلیط برای آن معتبر است (تا زمانی که بلیط  بدون استفاده  ​​باشد)
    6.حقوق مسافر (ممکن است در بلیطهای الکترنیکی دیده نشوند ولی  به صورت الکترونیکی برای شرکت هواپیمایی ثبت می شود)
    7.قیمت بلیط هواپیما  (ممکن هست همیشه در بلیطهای الکترنیکی نرخ زده نشود  اما به صورت الکترونیکی برای شرکت هواپیمایی ثبت می شود)
    8.عوارض ها . (ممکن هست همیشه در بلیطهای الکترنیکی نرخ زده نشود اما به صورت الکترونیکی برای شرکت هواپیمایی ثبت می شود)
    9.محدودیت در تغییرات تاریخ و هزینه های استرداد بلیط .
    10.تاریخی که بلیط برای آن معتبر است.
    11.طریقه پرداخت
    12.نرخ ارز که نرخ بلیط هواپیما خریداری شده بر مبنای آن صادر شده است .
    13. نشان دادن نرخ با شکست مسیرها

بار در بلیط هواپیما نسبت به تاریخ ، نرخ ، زمان و کلاس پروازی  متغییر هست .

 

صدور بلیط هواپیما


یک مسافر برای شناخته شده در ایرلاین باید یک بلیط صادر شده معتبر در دست داشته باشد . برای صدور یک بلیط ، دو فرآیند متمایز وجود دارد:

بلیط هواپیما

1.رزرو

تشکیل یک رزرو  برای یک مشافرت  در سیستم رزرو بلیط که برای هر  خط  هوایی منحصر به فرد هست ، به طور مستقیم توسط نماینده آ« خط هوائی  ساخته شده است. یک رزرو  شامل تمام جزئیات فوق الذکر می باشد البته در مرحله رزرو  شماره بلیط وجود ندارد  .

هنگامی که رزرو ساخته شده ساخته شد، بنام مسافر (PNR) ایجاد خواهد شد که برای مدیریت رزرو و ورود به رزرو  استفاده می شود. در یک مسافر یک الی 9 مسافر را میتوان جا داد.

 

2.صدور


صرف داشتن رزرو، مسافر را مجاز به سوار شدن هواپیما  نمی کند. تنها زمانی که شرکت هواپیمایی یا آژانس مسافرتی  پس از دریافت وجه بلیط اقدام به صدور رزرو انجام شده میکند که مسافر را مجاز به سوار شدن هواپیما میکند .

معموط از اول اینطور بوده که فقط زمانی رزرو بلیط شما به مرحله صدور می رسد که مبلغ بلیط اخذ شده باشد و معمولا بصورت نقدی و آنی می باشدو

هر مسافر حتما باید با بلیطی که بنام خود اوست میتواند سوار هواپیما بشود .

 

 

لینکها :

 

موارد مرتبط

بلیط هواپیمایی قشم ایر

بلیط هواپیمایی قشم ایر

شرکت هواپیمایی قشم ایر هرگونه بلیط با شرایط و ضوابط به خصوص در اختیار مسافران قرار می‌دهد. نرخ های بلیط های هواپیمایی در سامانه شرکت به روز خواهد شد و مسافران گرامی می توانند از طریق سامانه بلیط های خود را رزرو نمایند و اقدامات شخصی خود را با ما در میان بگذارند تا سفر خود بهتر و لذت بخش تر باشد.

ادامه مطلب
خاطره شیرین پرواز با تهیه بلیط هواپیمایی زاگرس

خاطره شیرین پرواز با تهیه بلیط هواپیمایی زاگرس

. سپس در رابطه با دو قطب اصلی ایرلاین زاگرس یعنی فرودگاه بین المللی مهرآباد و فرودگاه بین المللی آبادان مسائلی گفته شد. چگونگی توسعه شرکت و کلاس های پروازی این ایرلاین مطرح شد. در خاتمه در زمینه کترینگ شرکت هواپیمایی زاگرس نیز توضیحاتی داده شد.

ادامه مطلب
تجربه رویایی پرواز با خرید بلیط هواپیمایی آسمان

تجربه رویایی پرواز با خرید بلیط هواپیمایی آسمان

یکی از ایرلاین های فعال کشور به نام شرکت هواپیمایی آسمان مورد بررسی واقع شد. پس از آن اهداف تشکیل شرکت و قطب های اول و دوم آن ذکر گردید. افتخارات ایرلاین مورد نظر گفته شد و در انتها نیز توضیحاتی در مورد کترینگ هواپیمایی آسمان مطرح گردید.

ادامه مطلب
خرید بلیط چارتر هواپیما و پرواز ارزان کیش و مشهد

خرید بلیط چارتر هواپیما و پرواز ارزان کیش و مشهد

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی، این ضرب المثل به تنهایی برای با ارزش نشان دادن سفر کردن به نقاط مختلف جهان و شهرها و کشورهای مختلف کفایت میکنه. اگر علاقه‌مند هستین که سفر را با هزینه‌ای مقرون به صرفه تجربه کنین، به شما پیشنهاد می‌کنیم خرید بلیط چارتر را مد نظر داشته باشین.

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر