توصیف چابهار

 منطقه آزاد چابهار، یک  شهر مهم در جنوب غربی استان سیستان و بلوچستان، بندری اقیانوسی و دورترین نقطه ایران ازتهران  است. چابهار یکی از  منطق  آزاد ایران است که از شمال به شهرستان‌های ایرانشهر و نیکشهر، از جنوب به دریای عمان، از شرق به پاکستان و از غرب به استان های کرمان و هرمزگان محدود می شود. چابهار در کرانه اقیانوس هند و دریای مکران واقع شده است و از مناطق آزاد بازرگانی ایران محسوب می شود. بندر چابهار از اهمیت استراتژیک به سزایی برخوردار است و یکی از مهمترین چهارراه های کریدور بازرگانی جهانی است. اسکله های شهید کلانتری و شهید بهشتی در بندر چابهار، ظرفیت تخلیه و بارگیری  تا 20 هزار تن بار را دارند.
از مجموع 3 کریدور حمل و نقل جهانی، 2 کریدور از ایران می گذرد که چابهار نقطه عبور جنوبی ترین کریدور شرقی- غربی جهان است. این کریدور از دروازه ابریشم در چین آغاز می شود و پس از عبور از آسیای جنوب شرقی وارد هندوستان می شود. پس از طی شهرهای مهم هند، به چابهار می رسد.
مساحت چابهار بالغ بر 11 کیلومتر مربع است.

چابهاری  در 2286 کیلومتری پایتخت  قرار گرفته و فاصله هوایی آن تا تهران 1.455 کیلومتر است.
خلیج چابهار، بزرگترین خلیج ایران در سواحل دریای عمان است و نزدیکترین آبراه به اقیانوس هند محسوب می شود.
این شهر علاوه بر موقعیت بازرگانی از لحاظ طبیعی و تاریخی نیز حائز اهمیت است.

چابهار به چهار بخش تقسیم می شود:

1- بخش قدیمی و جدید

2- بخش ساحلی مخصوص لنج های ماهیگیران

3- منطقه آزاد تجاری و صنعتی

4- اسکله بارگیری و تخلیه بار

وضعیت آب و هوای چابهار

بخاطر آب و هوای معتدل آن را چهار بهار یا همان چابهار نامیده اند . در هر ماهی از سال که به این شهر سفر کنید بهار و طراوت بهاری را لمس خواهید کرد .

همسایگی  چابهار با دریا و اقیانوس هند، بادهای موسمی که از شبه قاره هند می وزند، و نزدیکی آن به عرض های جغرافیایی پایین، آن را به شهری با آب وهوای گرمسیری معتدل تبدیل کرده است. چابهار تابستان هایی خنک و زمستان هایی گرم دارد.

چابهار گرم ترین زمستان های ایران را دارد و در عین حال در فصل تابستان، خنک ترین بندر جنوبی ایران محسوب می شود. میانگین بارش سالیانه در این شهر کمتر از 200 میلی متر است. بیشینه دمای این شهر در طول سال، 31 درجه سانتیگراد، کمینه دمای آن 19 درجه سانتیگراد و متوسط دمای سالیانه آن 26 درجه سانتیگراد است.
 تنها در دو ماه از سال، یعنی ماه های اردیبهشت و خرداد، دمای هوا بالا می رود. به طور کلی آب و هوای چابهار در طول سال آنچنان تغییر  نمی کند،

بلیط هواپیما چابهار

رزرو بلیط هواپیما چابهار از آرتا پرواز . کام بسیار آسان هست ، شما باید ابتدا مبدا خود را که اکثرا از تهران و فرودگاه مهر آّباد تهران هست را انتخاب کنید برای انتخاب تهران می توانید از کد فرودگاهی مهر آباد که THR می باشد را نیز وارد کادر شهر مبدا بکنید و در محل مقصد نیز از کد فرودگاهی ZBR و یا اسم کامل شهر چابهار را استفاده کنید ،  تاریخ مورد نظر خود را انتخاب کرده و تعداد مسافران را با کمک جدول مربوطه تکمیل کنید تا تمام پرواز ها را در آن واحد مشاهده کنید و از خرید خود لذت ببرید .

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما چارتر برای چابهار

با استفاده از توضیحات بالا میتوانید همه پروازهای چارتری و غیر چارتری چابهار را یکجا مشاهده کنید

بلیط هواپیما ارزان چابهار

با استفاده از توضیحات بالا میتوانید همه پروازهای را به ترتیب قیمت بلیط هواپیما چارتر مشاهده کنید و نسبت به زمان و قیمت خرید خود را انجام دهید .

بلیط هواپیما

کلمات مرتبط برای بلیط هواپیما چارتر:

قيمت بليط هواپيما چابهار

بليط هواپيما iran air