مسافرت به مشهد

مشهد مرکز استان خراسان رضوی و دومین شهر پرجمعیت ایران است. همچنین با مساحت 313338 کیلومتر مربع این شهر در شمال شرقی ایران قرار گرفته وهم مرز کشورهای ترکمنستان و افغانستان است.

شهرت شهر مشهد بیشتر به دلیل وجود حرم مطهر امام رضا (ع) است.

در طول  سال علاوه بر اینکه  بسیاری از اقصی نقاط کشور به مشهد مسافرت انجام میدهند ، بلکه   بسیاری از شیعیان جهان نیز برای زیارت  امام هشتم شیعیان   به این شهر سفر می‌کنند.
پس از گذشت هزاران سال صحن امام رضا (ع) همچنان در حال توسعه است. حرم امام رضا (ع) در طول حکومت پادشاهان مختلف در ایران، بارها بازسازی شده است و امروزه مهمتربن مکان مذهبی و گردشگری مشهد و سراسر ایران محسوب می‌شود.

 

وضعیت آب و هوا در  مشهد

مشهد همانند دیگر شهرهای شمال شرقی ایران آب و هوای استپ دارد. تابستان‌های مشهد گرم و زمستان‌های آن سرد است. این شهر یکی از سردترین زمستان‌ها را در ایران دارد. متوسط دمای روزانه مشهد در دی ماه 1.7 درجه سانتیگراد است. در حالیکه این دما هنگام شب به حدود 4- درجه سانتیگراد می‌رسد. البته گاهی دما در این شهر تا 10- درجه سانتیگراد نیز می‌رسد. کمترین دمایی که برای شهر مشهد به ثبت رسیده، 28- درجه سانتیگراد است. بیشترین مقدار بارندگی در شهر مشهد از ماه آذر تا اسفند است. بارندگی در مشهد بیشتر به صورت برف و باران است. در مقابل تابستان‌های مشهد ممکن است بسیار گرم و خشک باشد، به طوریکه بیشترین دمای ثبت شده در این شهر در فصل تابستان 44 درجه سانتیگراد است.

جاهای دیدنی مشهد مقدس

حرم امام رضا حتما اولین مورد از این مکانهاست که بی اختیار به یاد خواهیم آورد . شهر مشهد چندین قرن  است که  حرم امام رضا (ع) را در خود جای داده است و اما مشهد تنها شهری زیارتی محسوب نمی‌شود. مشهد شهری با پیشینه و میراث فرهنگی غنی و جذابیت‌های دنیای قدیم است.  مشهد از نظر جاذبه‌های طبیعی (با وجود محدودیت منابع آبی) یکی از جاهای توریست ایران نیز به شمار می رود  .

  پارک ملت پارک جنگلی , وکیل آباد  , بقعه خواجه ربیع    , آرامگاه امام محمد غزالی  , مسجد گوهرشاد  ,  دهکده ییلاقی شاندیز  , حمام مهدی قلی بیک گنبد هارونیه ,  سبز  چالیدره تفرجگاه کوه سنگی ,  آبشار اخلومد , طرقبه  , شاندیز  , بند گلستان زشک  , سد کارده

بلیط هواپیما مشهد

خرید بلیط هواپیما مشهد از آرتا پرواز .کام بسیار راحت هست شما کافی هست پس از مراجعه به صفحه اصلی سایت نوع مسافرت خود را داخلی انتخاب کرده و در شهرمبدا را با  اسم کامل شهر و یا کد سه حرفی را اگر میدانید مانند تهران (THR)  وارد کنید  و در قسمت مقصد مشهد مقدس (MHD) را وارد کنید سپس تاریخ را وارد کرده و تعداد مسافران را انتخاب کرده و دستور جستجور را بدهید . همه پرواز های چارتری و غیر چارتری را به ترتیب از  ارزانترین مشاهده خواهید کرد ، و حتی میتوانید با کمک فیلترهای موجود به ترتیب ساعات پرواز پرواز ها را مشاهده  کنید .

کلمات مرتبط با بلیط هواپیما مشهد :

بليط هواپيما مشهد كيش ,بليط هواپيما مشهد به تهران,ليط هواپيما ,ran air

قيمت بليط هواپيما مشهد به اصفهان

بليط هواپيما مشهد به تهران

قيمت بليط هواپيما مشهد

رزرو بليط هواپيما مشهد