بلیط هواپیما

بلیط ارزان هواپیما

بلیط هواپیما , بلیط هواپیما داخلی , بلیط هواپیما خارجی , خرید بلیط هواپیما , بلیط اردبیل , بلیط تهران , بلیط شیراز

بلیط هواپیما تبریز ، آرتا پرواز

 خرید بلیط هواپیما به تبریز

بلیط هواپیما به تبریز

 

می توان از تبریز به عنوان پایتخت فرهنگی و بزرگترین شهر شمال غربی ایران نام برد، شهری سبز، کوهستانی و مقصد توریستی محبوب که از آن به عنوان مرکز جامعه آذری کشور یاد می شود. میراث فرهنگی غنی این شهر مساجد، کلیساها و قلعه هایی افسانه ای را به آن اعطا نموده است. البته برتری های این شهر به همین جا ختم نمی شود و می توان زیباترین مناظر ایران را در آن نظاره گر بود.

بازار تبریز
می توان از بازار تبریز به عنوان زیباترین بازار کشور نام برد تا جاییکه سفر به تبریز بدون بازدید از بازار قدیمی آن و کشف لذت های آن کامل نیست. این بازار عضو سایت میراث جهانی یونسکودر قرن شانزدهم است و دوران قدرت حکوت صفویان رشد یافت و در گذشته یکی از مهم ترین نقاط تجاری در امتداد جاده ابریشم به شمار می رفت. سقف های گنبدی بلند، کاروانسراهای فصلی، اشراف بی پایان به کوچه های پر پیچ و خم و علائم راهنما همگی نقشی اساسی در ترسیم تجربه ای خاطره انگیز را برای بازدیدکنندگان ایفا می کنند. در این بازار زیبا و دوست داشتنی همه چیز از ادویه تا طلا و جواهر یافت می شود. البته برجسته ترین بخش آن به فرش تبریز اختصاص دارد.

مسجد کبود
مسجد کبود یا گوی مچید در زبان آذری، هنوز هم آسیب های ناشی از زلزله ای که در سال 1792 در تبریز رخ داد را در بردارد. متاسفانه بعد از وقوع این حادثه تنها ایوان ورودی از ساختار اصلی مسجد باقی ماند و بیشتر قسمت هایش در 50 سال اخیر بازسازی شدند. قدمت این مسجد که یکی از نفایس ارزشمند معماری ایرانی به شمار می رود به سال 1465 باز می گردد. ایوان آن به کمک هنر کاشی کاری ظریفی با هماهنگی وصف نشدنی همراه با خطوط و نقاشی های بی بدیلی مزین گردیده است. از آنجایی که عمدتا از رنگ لاجوردی در کاشی های این مسجد استفاده شده، نام کبود برای آن انتخاب گردیده است. البته این زیبایی ها امروزه به صورت پراکنده یافت می شوند که متاسفانه این موضوع دستاورد زلزله خیز بودن ایران و قرار گرفتنش بر روی گسل می باشد.

ارگ تبریز
قدمت باقی مانده های ارگ تبریز به قرن چهاردهم میلادی می رسد، زمانیکه به عنوان مقبره توسط سلسله ایلخانی ساخته شد. از این بنا در طی قرن نوزدهم و دوران جنگ ایران و روسیه به عنوان یک محوطه نظامی استفاده می شد. به طور کلی ارگ تبریز دارای پیشینه تاریخی بسیار طولانی و متنوعی است. این ساختمان در سال 1911 طعمه بمب گذاری های روس ها شد و متاسفانه متحمل صدماتی جدی گردید. در چند دهه اخیر بازسازی هایی بر روی آن انجام شده. این ساختمان سنگی به عنوان یکی از معروف ترین جاذبه های تبریز در مرکز خیابان امام خمینی قرار گرفته است.

مسجد جامع
مسجد جامع در مجاورت بازار قرار گرفته و همانند دیگر ساختمان های قدیمی تبریز متحمل آسیب هایی جدی ناشی از زمین لرزه های متعدد شده است. این مسجد دارای معماریترکیبی منحصر به فردی با الهام از ویژگی های قدیمی و جدید است.

موزه آذربایجان
موزه آذربایجان در فاصله ای نه چندان دور تا مسجد کبود قرار گرفته و دارای بخش هایی قابل توجه است، بخش هایی زیبا با شگفتی های منحصربه فرد که ساعت ها ارزش دیدن دارد. این موزه دارای سه سالن است و معماری منحصر به فرد آن به عصر آهن باز می گردد. در این مکان آیتم هایی بدست آمده از کاوش های انجام شده در آذربایجان ایران نیز یافت می شود. گرچه این مجسمه های سنگین از زیرزمین بیرون کشیده شده اند اما موضوعاتی نظیر خشونت و جنگ و پیامدهای که از آنها باقی می مانند را بازتاب می دهند.

 

موارد مرتبط

 7دلیل برای خرید بلیط هواپیما و سفر به سنگاپور

7دلیل برای خرید بلیط هواپیما و سفر به سنگاپور

خرید بلیط هواپیما و سفر به سنگاپور، می تواند بهترین هدیه ای باشد که شما به خود و خانواده تان می دهید. اگر علاقه دارید به سنگاپور سفر کنید، ولی هنوز مطمئن نیستید که مقصد درستی را انتخاب کرده اید یا نه، در ادامه همراه باشید. در این مقاله 7 دلیلی که باعث می شوند شما بی چون و چرا بلیط هواپیما سنگاپور را خریداری کنید،

ادامه مطلب
خرید بلیط هواپیما برای سفر به بهترین مناطق دنیا

خرید بلیط هواپیما برای سفر به بهترین مناطق دنیا

تهیه و خرید بلیط هواپیما برای داشتن یک سفر مطلوب بسیار مهم است. گردشگرانی که عازم سفر به نقاط مختلف از جهان هستند می توانند شرایط و نرخ های موجود برای پرواز را با دقت کافی بررسی کرده و بهترین نوع بلیط هواپیما را برای پرواز و یک سفر خوب تهیه نمایند.

ادامه مطلب
بلیط هواپیما برای سفر

بلیط هواپیما برای سفر

خرید بلیط هواپیما با توجه به شرایط پرداخت مبلغ آن و هزینه ای که برای فروش در نظر گرفته شده است با شرایط خاصی همراه می باشد. با توجه به مقصد انتخابی و انتظاراتی که از نوع پرواز برای خود در نظر گرفته اید می توانید اقدام به تهیه بلیط هواپیما کنید.

ادامه مطلب
بلیط هواپیما اسلو ، پل آسمان نروژ یکی از بزرگترین و خطرناکترین پلهای جهان

بلیط هواپیما اسلو ، پل آسمان نروژ یکی از بزرگترین و خطرناکترین پلهای جهان

پل آسمان نروژ با نمای ویژه در مه، احساس پرواز در میان ابرها را در ذهن انسان تقویت می سازد. لحظات هیجان انگیز و دلچسب دوچرخه سواری یا پیاده روی بر پل آسمان نروژ را در خاطرات شیرین خود جاودانه سازید.

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر