قیمت بلیت هواپیما, قیمت بیلیط

رزرو بلیط هواپیما

بایط هواپیما , fgdx i,h\dlh,بلیط هواپما استانبول,بلیت هواپیما سئول,بلیط هواپیما بندر لنگه,بلیط هواپیما فرانسه,بلیط هواپیما پارس آباد,بلیتهواپیما ایران ایر,بلیط هواپیما گوانجو,,بلیط هواپیما نیویورک,بلیط هواپیما کانادابلیط هواپیما بجنورد,بلیط هواپیما روسیه,بلیط هواپیما شیراز,بلیط هواپیما دمشق,قیمت بلیط خارجی,پرواز خارجی,بلیط هواپیما بم,بلیط هواپیما گرگان,بلیط هواپیما لیسبون,بلیط هواپیما قشم,بلیط هواپیما کرمان,بلیط هواپیما بندر عباسبلیط هواپیما دوحه,بلیط هواپیما پاریس,بلیط هواپیما آسمان,بلیط هواپیما فنلاند,بلیط هواپیما ماهان,بلیط هواپیما لس آنجلس,بلیط هواپیما ملبورن,بلیط چارتر خارجی, بلیط هواپیما ماهان ,بلیط هواپیما لس آنجلس, بلیط هواپیما ملبورن, بلیط هواپیما بوشهر,بلیط هواپیما تاشکند,بلیط هواپیما جیرفت,بلیط هواپیما پراگ,بلیط هواپیما نیویورک,بلیط هواپیما بدروم,بلیط هواپیما توکیو,بلیط هواپیما وین

20 جاذبه دیدنی محبوب ایران , آرتا پرواز

20 جاذبه دیدنی محبوب ایران

1. پرسپولیس
پرسپولیس (تخت جمشید) که زمانی پایتخت اولین امپراطوری و مکان تولد تمدن ایران بوده است یکی از مهمترین جاذبه‌های ایران می‌باشد. در حقیقت اگر قدم بر عرصه جایگاه پادشاهان باستانی ایران نگذارید، انگار که ایران را ندیده‌اید.

2. دره ستارگان
طبیعت بکر و دست نخورده قشم دنیایی از عجایب دارد ولی اگر فقط یک جاذبه داشته باشد که نباید دیدنش را از دست داد، آنجا دره ستارگان است. خاک و ماسه سنگ، دنیای دیگری را تشکیل می دهند که با کمی ابتکار می‌توانید حیوانات، صورت و دست‌هایی را در میان دیگر اشکال این سنگ‌ها ببینید.

3. چغازنبيل
یکی از سه آثار ملی ایرانی که به ثبت یونسکو رسیده است چغازنبيل می‌باشد که متعلق به قرن سیزدهم قبل از میلاد مسیح و در زیگورات استان خوزستان قرار دارد. آجرهای پخته شده با کتیبه‌هایی به خط میخی در لایه‌های این بنا قرار گرفته‌اند.

4. قلعه بابک آذربایجان
برای رسیدن به قلعه بابک کمی ورزشگری و نترس بودن لازم است. این قلعه زمانی دژ سردار ایرانی بابک خرمدین در زمان جنگ علیه خلافت عباسی بوده است که با غارهای عمیقی محصور شده و در ارتفاع 2300 تا 2600 متری قرار گرفته است. کسانی که قدرت کافی برای کوهپیمایی ندارند و یا ترس از ارتفاع دارند، می‌توانند این شاهکار را از دور ببینند و تحسین کنند.

5. مسجد نصیرالملک شیراز
قدم گداشتن به داخل نصیرالملک همانند وارد شدن به داخل لوله اشکال نما می‌باشد. این مسجد به علت داشتن کاشی‌های صورتی رنگ به مسجد صورتی نیز معروف می‌باشد. با کشف این مکان عاشق زیباترین مسجد ایران خواهید شد.

6. تالاب انزلی
این تالاب در قسمت شمالی بندر انزلی قرار گرفته است. قایق سواری بر روی این تالاب یکی از کارهایی است که می‌بایست انجام داد تا شاهد خانه‌های ساخته شده بر روی چوب، انواع گونه‌های پرندگان و البته نیلوفرهای آبی که در اینجا شکوفا می‌شوند، باشید.

7. جاده چالوس
در سفر به شمال حتما جاده معروف چالوس را انتخاب کنید. قدم بر جاده‌های مارپیچ کوهستانی، تونل‌هایی که در دل سنگ‌ها کنده شده‌اند و چشمه‌های طبیعی و پیکره‌های آبی بگذارید که این جاده را به یکی از خوش‌منظره‌ترین جاده ایران تبدیل کرده‌اند.

8. میدان نقش جهان
میدان نقش جهان اصفهان که زمانی زمین بازی چوگان سلطنتی بوده است، عمارت علی قاپو، مسجد امام، مسجد شیخ لطف الله و بازار باعظمتی را درون خود جای داده است. برای دیدن همه این مکان‌ها به یک روز کامل نیاز خواهید داشت.

9. سازه های آبی تاریخی شوشتر
شاهکار مهندسی سازه‌های آبی تاریخی شوشتر، یک سیستم قدیمی آبیاری مربوط به قرن پنجم قبل از میلاد مسیح است که قطعا شما را هیجان‌زده خواهد کرد. قبل از کشف جزئیات عملکرد این سیستم و گونه‌های فراوان پرندگانی که در اینجا زندگی می‌کنند، از تپه پشتی آن بالا بروید تا از نمای بالای آن شگفت‌زده شوید.

10. پل‌های اصفهان
چه سی و سه پل، پل خاجو و یا یکی از نه پل دیگر باشد، قدم زدن در طول معماری شگفت‌انگیز این پل‌های اصفهان که بر روی رودخانه زاینده رود قرار دارند یکی از واجبات است

11. خانه‌های تاریخی کاشان
سقف‌های عالی، نقاشی‌های باشکوه و حیاط‌های بزرگ که با درختان انار پر شده‌اند، چیزهایی هستند که در هر یک از خانه‌های تاریخی نفس‌گیر شهر بیابانی کاشان خواهید دید. بهترین زمان برای دیدن این شهر فصل بهار قبل از اینکه هوا خیلی گرم شود و زمانیست که می‌توانید شاهد مراسم گلاب‌گیری باشید.

12. آرامگاه و خانقاه شیخ صفی الدین
این آرامگاه مقبره رهبر عرفانی صوفی،‌ شیخ صفی الدین می باشد که در شهر اردبیل واقع شده است. فضاهای مختلفی نظیر کتابخانه، مسجد، مدرسه و مقبره این مجموعه را تشکیل داده‌اند و معماری آن با اصول عرفانی طوسی مطابقت دارد.

13. برج‌های کبوتر
درحالیکه مردم، مخصوصا ساکنین شهر کبوترها را مایه عذاب می‌دانند، در ایران از 5 قرن پیش موجوداتی بسیار با ارزش به خاطر فضولاتشان می‌باشند. هر کدام از این برج‌ها که به عنوان خانه‌ای برای کبوتران ساخته شده اند 14 هزار کبوتر را در خود جای می‌دهند و از آنجا فضولاتشان به عنوان کود جمع آوردی می‌گردند.


14. چکچک
چکچک یک معبد زرتشتی است که در خارج یزد واقع شده. این معبد یکی از مکان‌های زیارتی مهم ایران می‌باشد که هرساله زرتشتیان بسیاری از آن بازدید می‌کنند. به محض اینکه از مکان‌های مشابهی در یزد بازدید کنید متوجه خواهید شد که این معبد بینش بیشتری از این مذهب را به شما می‌دهد.

15. قلعه رودخان
این قلعه نظامی در زمان ساسانیان ابتدا بر روی دو پایه ساخته و چند قرن بعد بازسازی شد. این قعله به قلعه هزار قدم نیز معروف است چراکه تعداد زیادی پله برای رسیدن به بالای آن وجود دارد که قطعا پیمودن آنها ارزشش را دارد.

16. غار کتله خور
گفته می‌شود که شکل این غار که کمتر از یک قرن از کشفش می‌گذرد مربوط به دوران ژوراسیک است. غار کتله خور در بیرون از شهر زنجان قرار دارد و به نظر می‌رسد که بازدیدکنندگان کمتری از غار علی صدر را به خود اختصاص می‌دهد. همچنین گمان می‌رود این دو غار به هم متصلند.


17. حافظیه
اگر قرار باشد که به دیدن یک شاعر ایرانی بروید، آن شاعر می‌بایست حافظ باشد. عصرها افراد محلی و گردشگران در اطراف باغ و مقبره قدم می‌زنند و به پاس احترام چند بیتی از اشعارش را می‌خوانند. در اینجا حتی می توانید فال حافظ بگیرید تا از بخت و اقبال خود با خبر شوید.

18. جزیره هرمز
هرمز با وجود کوچکی‌اش حاشیه با آرامش و طبیعتی رویایی دارد. سایه‌های زمین قرمز، زرد و نارنجی رنگ که به زیبایی با رنگ آبی خلیج فارس متضاد است. این جزیره، رویایی برای علاقمندان به طبیعت و زمین شناسان می‌باشد و همچنین خانه آهوها و دیگر گونه‌های حیوانیست.

19. کویر لوت
اولین سایت طبیعی عضو یونسکو در ایران و محبوب‌ترین نقطه روی کره زمین به مدت هفت سال کویر بی‌نظیر لوت است که آرامشی غیر معمول دارد. رگه‌های شن و ماسه که یاردانگ نامیده می‌شوند به طور مداوم در حال تغییر شکل هستند، پس اگر در زمان دیگری از مکان قبلی بازدید کردید ممکن است کاملا متفاوت باشد.

20. بیستون و طاق بستان
بیستون و طاق بستان دو مکان تاریخی در نزدیکی یکدیگر هستند که در استان کرمانشاه واقع شده‌اند. سنگ‌نگاری‌ها و مجسمه هرکول بقایای جذاب بیستون می‌باشند. غار شکارچیان که در بالای مجسمه هرکول قرار دارد مربوط به دوران ماقبل تاریخ است و گفته می‌شود چهل هزار سال پیش مسکونی بوده. سنگ نگاری‌های زیر طاق ورودی طاق بستان قابل توجه ترین تصاویر می‌باشند که مربوط به آخرین پادشاه ساسانیان، اهورا مزدا و آناهیتاست.  

 

موارد مرتبط

 7دلیل برای خرید بلیط هواپیما و سفر به سنگاپور

7دلیل برای خرید بلیط هواپیما و سفر به سنگاپور

خرید بلیط هواپیما و سفر به سنگاپور، می تواند بهترین هدیه ای باشد که شما به خود و خانواده تان می دهید. اگر علاقه دارید به سنگاپور سفر کنید، ولی هنوز مطمئن نیستید که مقصد درستی را انتخاب کرده اید یا نه، در ادامه همراه باشید. در این مقاله 7 دلیلی که باعث می شوند شما بی چون و چرا بلیط هواپیما سنگاپور را خریداری کنید،

ادامه مطلب
خرید بلیط هواپیما برای سفر به بهترین مناطق دنیا

خرید بلیط هواپیما برای سفر به بهترین مناطق دنیا

تهیه و خرید بلیط هواپیما برای داشتن یک سفر مطلوب بسیار مهم است. گردشگرانی که عازم سفر به نقاط مختلف از جهان هستند می توانند شرایط و نرخ های موجود برای پرواز را با دقت کافی بررسی کرده و بهترین نوع بلیط هواپیما را برای پرواز و یک سفر خوب تهیه نمایند.

ادامه مطلب
بلیط هواپیما برای سفر

بلیط هواپیما برای سفر

خرید بلیط هواپیما با توجه به شرایط پرداخت مبلغ آن و هزینه ای که برای فروش در نظر گرفته شده است با شرایط خاصی همراه می باشد. با توجه به مقصد انتخابی و انتظاراتی که از نوع پرواز برای خود در نظر گرفته اید می توانید اقدام به تهیه بلیط هواپیما کنید.

ادامه مطلب
بلیط هواپیما اسلو ، پل آسمان نروژ یکی از بزرگترین و خطرناکترین پلهای جهان

بلیط هواپیما اسلو ، پل آسمان نروژ یکی از بزرگترین و خطرناکترین پلهای جهان

پل آسمان نروژ با نمای ویژه در مه، احساس پرواز در میان ابرها را در ذهن انسان تقویت می سازد. لحظات هیجان انگیز و دلچسب دوچرخه سواری یا پیاده روی بر پل آسمان نروژ را در خاطرات شیرین خود جاودانه سازید.

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر