بلیط هواپیما ارزان

بلیط ارزان هواپیما

بلیط هواپیما , بلیط هواپیما داخلی , بلیط هواپیما خارجی , خرید بلیط هواپیما , بلیط اردبیل , بلیط تهران , بلیط شیراز

بیگ بن ساعت و برج ساعت در لندن ، آرتا پرواز

بلیط هواپیما لندن ، و حقایقی در باره ساعت بیگ بن

 

بیگ بن که اغلب به ساعت و برج ساعت در لندن اشاره دارد، نام مستعاری برای ناقوس بزرگ ساعت است. این برج رسما بنام برج الیزابت شناخته شده و در سال 2012 در جشن شصتمین سال سلطنت الیزابت دوم تغییر نام داد. حکایت اینست که نام بیگ بن توسط خود اهالی لندن به آن داده شده است. این روزها برجهای ساعت اغلب از نظر زیبایی شناسی خود تحسین می شوند و زمانی طولانی از وقتیکه کاربرد واقعی داشته‌اند، گذشته است. برجهای ساعت در مرکز شهرها ساخته می‌شدند و اغلب بلندترین سازه بودند. وقتی برجهای ساعت شایع‌تر شدند، طراحان دریافتند که قرار دادن اعداد در خارج از برج‌ها به اهالی شهر این اجازه را می‌دهد که هر زمان بخواهند ساعت را بخوانند.

بعضی از جالبترین حقایق درباره این سازه شگفت‌انگیز

1- براساس تحقیقات، لندنی‌ها به بیگ بن بعنوان محبوب‌ترین جاذبه توریستی رای داده اند.

2- آمار   
طول عقربه کوچک ساعت 2.7 متر، عقربه بزرگ 4.2 متر و ارتفاع اعداد 0.6 متر است.

3- اسم    
زنگ ساعت بطور رسمی ناقوس بزرگ نامیده می‌شود، اما اسم مستعار خود، "بیگ بن" را از سر بنجامین هال (Sir Benjamin Hall) گرفته که اولین مامور عالی‌رتبه امور عام‌المنفعه در سال 1855 و ناظر مراحل بعدی بازسازی مجلس پارلمان بود.

4- زنگوله‌های کوچک    
زنگها هر 15 دقیقه به صدا در می‌آیند و از فاصله 12 کیلومتری قابل شنیدن هستند.

5- روز یادبود     
هرساله در روز یادبود زنگها به نشان یازدهمین ساعت از یازدهمین روز از یازدهمین ماه، یعنی زمان صلح و آتش بس جنگ جهانی اول، به صدا در می‌آیند.

6- معنی مرسوم     
کلمات لاتین زیر صفحه ساعت به این معنیست: خدایا ملکه ویکتوریای اول ما را در امان نگهدار.

7- دومین حقیقت درباره اسم    
دومین تئوری اینست که این اسم از روی نام یک قهرمان بوکس سنگین وزن بنام بنجامین کانت (Benjamin Caunt) در آن زمان گرفته شده و همچنین بیگ بن اسم مستعاریست که در جامعه بطور معمول به سنگین‌ترین در نوع خود اطلاق می‌شود.

8- زمان از دست رفته      
ساعت بیگ بن در اوت 1949 وقتی‌که یک دسته سار روی عقربه دقیقه شمار آن نشستند، چهار و نیم دقیقه عقب افتاد.

9- اولین نوا     
اولین پخش رادیویی نوای بیگ بن در زمان تحویل سال 1924 بود.

10- سازنده ساعت     
عملکرد ساعت توسط ادموند بکت دنیسون (Edmund Beckett Denison) که یک وکیل بود طراحی شد. ادوارد دنت (Edward Dent) طرح اولیه را آغاز کرد اما دنیسون اصلاحات چندگانه آن را به پایان رساند، بنابراین او در واقع بعنوان طراح اصلی شناخته می‌شود.

11- یک پنی برای اندیشه   
هرسال این ساعت با یک پنی تنظیم می‌شود. اگر ساعت جلو رود، یک پنی به پاندول اضافه می‌شود و اگر عقب باشد، یک پنی از روی پاندول برداشته می‌شود. ساعت در ازای هر پنی اضافه شده 5/2 از یک ثانیه را بدست می‌آورد.

12- جنگ جهانی دوم     
در زمان جنگ جهانی دوم چراغهای برج بی نور بودند تا مرجعی برای بمب افکنهای آلمانی نباشند.

13- هزینه   
اگر بیگ بن امروز ساخته می‌شد، هزینه‌ای معادل 200 هزار دلار آمریکا داشت.

 

موارد مرتبط

 7دلیل برای خرید بلیط هواپیما و سفر به سنگاپور

7دلیل برای خرید بلیط هواپیما و سفر به سنگاپور

خرید بلیط هواپیما و سفر به سنگاپور، می تواند بهترین هدیه ای باشد که شما به خود و خانواده تان می دهید. اگر علاقه دارید به سنگاپور سفر کنید، ولی هنوز مطمئن نیستید که مقصد درستی را انتخاب کرده اید یا نه، در ادامه همراه باشید. در این مقاله 7 دلیلی که باعث می شوند شما بی چون و چرا بلیط هواپیما سنگاپور را خریداری کنید،

ادامه مطلب
خرید بلیط هواپیما برای سفر به بهترین مناطق دنیا

خرید بلیط هواپیما برای سفر به بهترین مناطق دنیا

تهیه و خرید بلیط هواپیما برای داشتن یک سفر مطلوب بسیار مهم است. گردشگرانی که عازم سفر به نقاط مختلف از جهان هستند می توانند شرایط و نرخ های موجود برای پرواز را با دقت کافی بررسی کرده و بهترین نوع بلیط هواپیما را برای پرواز و یک سفر خوب تهیه نمایند.

ادامه مطلب
بلیط هواپیما برای سفر

بلیط هواپیما برای سفر

خرید بلیط هواپیما با توجه به شرایط پرداخت مبلغ آن و هزینه ای که برای فروش در نظر گرفته شده است با شرایط خاصی همراه می باشد. با توجه به مقصد انتخابی و انتظاراتی که از نوع پرواز برای خود در نظر گرفته اید می توانید اقدام به تهیه بلیط هواپیما کنید.

ادامه مطلب
بلیط هواپیما اسلو ، پل آسمان نروژ یکی از بزرگترین و خطرناکترین پلهای جهان

بلیط هواپیما اسلو ، پل آسمان نروژ یکی از بزرگترین و خطرناکترین پلهای جهان

پل آسمان نروژ با نمای ویژه در مه، احساس پرواز در میان ابرها را در ذهن انسان تقویت می سازد. لحظات هیجان انگیز و دلچسب دوچرخه سواری یا پیاده روی بر پل آسمان نروژ را در خاطرات شیرین خود جاودانه سازید.

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر